Rubriky:

Tenis

Berdych se Štěpánkem už trénují před Davis Cupem v Argentině

10. září 2012 19:55 - Buenos Aires

Tenisté Tomáš Berdych a Radek Štěpánek se dnes přesunuli z New Yorku do Buenos Aires a připojili se k českému týmu před semifinále Davisova poháru proti domácí Argentině, které se hraje od pátku do neděle. Trénink na antuce stadiónu Parque Roca sledovala v hledišti asi tisícovka dětí.

 

ČTK

"Nálada je dobrá, kluci dorazili k prvnímu tréninku. Oba jsou hlavně v pořádku, jsou dobře naladěni, což je podstatné, a doufám, že si přivezli i dobrou formu," uvítal kapitán Jaroslav Navrátil své opory Berdycha se Štěpánkem na prvním tréninku.

"Únava je, ale rychle ji vyženeme a bude to dobrý. Jdeme si po dlouhé době zahrát zase na antuku a snad to bude dobrý," řekl semifinalista US Open Berdych na facebooku týmu. "Dostaneme to ze sebe, zvykneme si, rozkoukáme se a uděláme vše, abychom byli v pátek připraveni bojovat o tři body," dodal Štěpánek.

Lukáš Rosol s Ivem Minářem trénují v Buenos Aires již od neděle, kdy s kapitánem Navrátilem přiletěli z Prahy. Antuka na hlavním dvorci je podle nich podobná té na pařížském grandslamu v Roland Garros. "Kurty jsou fantasticky připraveny, antuka je úplně jemná a přechod z betonu na tyhle kurty bude jednodušší," řekl Navrátil.

Stadión s kapacitou 13 tisíc míst je podle argentinského kapitána Martina Jaiteho už dva měsíce vyprodán. V hledišti nejspíše bude i jeden velmi vzácný host, argentinským tenistům totiž poslední dobou fandí fotbalista Diego Maradona. "Bývá s nimi na Davis Cupu. Je to velká osobnost a všichni jsou na něj zvědaví," řekl Navrátil.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.