Štěpánek se kvůli zranění odhlásil z turnaje v Atlantě

21. července 2014 13:00 - Atlanta

Tenista Radek Štěpánek se kvůli zranění odhlásil z turnaje v Atlantě. Semifinalista z turnaje v Bogotě z minulého týdne měl být v Atlantě pátým nasazeným hráčem, ale omluvil se kvůli problému s levým stehenním svalem.

 

Česká sportovní / Pavel Lebeda

Sval Štěpánka limitoval již v Kolumbii a pětatřicetiletý český tenista kvůli němu odstoupil ze čtyřhry. "Bohužel musím debla oželet kvůli potížím se zadním stehenním svalem. Omluva Vaskovi Pospisilovi," napsal na svém twitterovém účtu Štěpánek.

Štěpánek se díky semifinále v Bogotě, druhé účasti mezi elitní čtyřkou v sezóně, posunul na 34. místo světového žebříčku, což je pro rodáka z Karviné nejlepší umístění za skoro rok a půl. Výš byl naposledy loni v únoru na 33. místě. Štěpánkovým maximem v pořadí dvouhry ATP je osmá příčka z roku 2006.

ČTK, Sport.cz

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.