Rubriky:

Tenis

Déšť proti tradici. Ve Wimbledonu se bude po dvanácti letech hrát i první neděli

1. července 2016 17:10 - Londýn
(Aktualizováno: 1. července 2016 22:44)

Ve Wimbledonu se počtvrté v historii a poprvé po dvanácti letech bude hrát také o první neděli. Organizátoři v pátek na sociálních sítích oznámili, že zruší tradiční volný den na zregenerování trávy, protože program londýnského tenisového grandslamu je zpožděn. Více informací zveřejní v sobotu.

 

Toby Melville, Reuters

Kvůli dešti byly v letošním 130. ročníku turnaje narušeny tří dny z pěti a ještě ani není kompletně dohrané druhé kolo. V tom teprve bojuje také dvojnásobná vítězka turnaje Petra Kvitová, která v pátek stihla kvůli dešti jen jeden set.

O zrušení volné neděle se proto spekulovalo už v pátek během dne. "Zvažujeme to," citovala v pátek agentura Reuters mluvčího slavného All England Clubu.

Wimbledon je jediným z grandslamů, na kterém se na konci prvního týdne nehraje v neděli. V minulosti se stalo jen třikrát, že se kvůli špatnému počasí v tento den hrálo - poprvé to bylo před 25 lety, pak roce 1997 a naposledy v roce 2004.

Před turnajem výkonný ředitel All England Clubu Richard Lewis tvrdil, že letos není v plánu rušit pravidlo volné první neděle. "Tento scénář si nepřejeme. Pro kurty je výhodné mít volný den, zregenerují a jsou fit na druhý týden," vysvětloval.

Berdych se Strýcovou si přáli hrát

Čeští tenisté Tomáš Berdych a Barbora Strýcová si mysleli, že by letos organizátoři měli neděli pro tenis otevřít. "Já mám rád tradice, ale na druhou stranu odsud posud, protože to hodně ovlivňuje hráče a může to být loterie," řekl Berdych. "Myslím, že by to bylo potřeba, vždyť já dohrála teprve druhé kolo," řekla Strýcová.

Na druhou stranu byli oba spíše skeptičtí a nepředpokládali, že to vedení klubu udělá. "Oni si to tady dělají podle svých rozhodnutí, ať už je to od nasazení, takže nemá cenu jim dávat nápovědu," řekl Berdych, který je letos turnajovou desítkou, ale kdyby se dělalo nasazení na základě žebříčku, byl by osmičkou.

Pořadatelé už zastřešili centrální dvorec a věří, že se situace ještě výrazně zlepší, až se zastřeší i kurt číslo jedna. K tomu by mělo dojít v roce 2019.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.