Rubriky:

Tenis

Mám pocit, že jsem měl prohrát, přiznal Federer po výhře nad Berdychem

31. března 2017 10:11 - Miami/Praha

Obrovskou bitvu svedl Tomáš Berdych ve čtvrtfinále turnaje v Miami s Rogerem Federerem. Český tenista nakonec prohrál 2:6, 6:3 a 6:7. Pětatřicetiletý Švýcar po zápase uznal, že měl velké štěstí, když se mu v závěru tie-breaku povedlo odvrátit dva mečboly a ocenil i svého soupeře.

Video již není dostupné

sntv

Tak napínavý souboj čekal asi málokdo. Na začátku utkání to sice vypadalo, že si Roger Federer s Tomášem Berdychem opět hravě poradí, když vyhrál první set hladce 6:2, avšak český tenista zabojoval. Ve druhém setu se zlepšil a zvítězil poměrem 6:3. O postupujícím tak musela rozhodnout třetí sada.

Ta došla až do tie-breaku. Jednatřicetiletý Berdych měl ve zkrácené hře dva mečboly, bohužel však ani jeden nedokázal využít a z postupu do semifinále se mohl nakonec radovat osmnáctinásobný grandslamový vítěz. „Mám tak trochu pocit, že jsem tohle utkání měl prohrát. Myslím, že jsem v závěru zápasu měl ohromné štěstí,“ přiznal Roger Federer na webu ATP.

„Ukázal jsem ale, že mám velké srdce. Bojoval jsem, Tomáš se však hodně zlepšil. Byl to skvělý zápas a jsem opravdu strašně rád, že to takhle dopadlo,“ prohlásil rodák z Basileje, na kterého v semifinále čeká australský bouřlivák Nick Kyrgios.

Tomáš Berdych byl samozřejmě zklamaný, neboť k překvapivému vítězství měl hodně blízko. Oproti předchozímu turnaji v Indian Wells, kde vypadl ve třetím kole, našel tentokrát i pozitiva. „Měl jsem první mečbol, nevyužil jsem ho. Měl jsem druhý, zase jsem ho nezvládl. Co k tomu říci?“ smutnil rodák z Valašského Meziříčí.

„Od Indian Wells jsem ale udělal docela dost práce, a to si myslím, tady v Miami ukázalo, což je hodně důležité. Začátek roku mi trochu nevyšel, ale sezóna je dlouhá a já věřím, že ten, kdo bude v její druhé půlce svěží a silný, bude i nebezpečný,“ uzavřel Tomáš Berdych.

vk, Sport.cz, Právo

Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.