Rubriky:

Tenis

Cestu zpět si musela vyšlapat sama. Strýcové se nelíbí, že má ruská hříšnice výhody

3. dubna 2017 12:45 - Praha

Před čtyřmi lety se po půlročním trestu za doping vracela na kurty. Žádnou divokou kartu však nedostala a zpátky mezi nejlepší se musela tvrdě probojovat. A tak není divu, že se Barboře Strýcové comeback ruské hříšnice Marie Šarapovové vůbec nelíbí.

 

Česká sportovní/Pavel Lebeda, Facebook

Již za necelé čtyři týdny se do tenisového světa vrátí Maria Šarapovová. Devětadvacetileté Rusce vyprší 26. dubna patnáctiměsíční trest za užívání nedovolené látky - meldonia a ona se ihned představí na turnaji ve Stuttgartu, kde jí udělili volnou kartu a upravili kvůli ní i program.

Ve podobné situaci se před čtyřmi roky ocitla také Barbora Strýcová. Rodačka z Plzně byla totiž pozitivně testována na stimulant sibutramin a musela si tak dát od tenisu pauzu na šest měsíců. Když se pak vracela na kurty na turnaji ve Stuttgartu, na rozdíl od Šarapovové žádnou divokou kartu neobdržela. Musela do kvalifikace a v ní neuspěla.

Není divu, že i ona se přidala k většině tenistů, kterým se nelíbí, že má bývalá světová jednička vyšlapanou cestičku a nemusí začínat od nuly. „Myslím si, že to není v pořádku. Když uděláte něco takového, musíte být potrestán,“ řekla pro deník The Telegraph Barbora Strýcová s tím, že ona tehdy musela absolvovat kvalifikace a objíždět turnaje ITF, aby se mohla dostat zpátky mezi nejlepší.

„Jenže ona se jmenuje Šarapovová, takže co můžete dělat? Mně by se tehdy divoké karty také hodily. Pro ní se však vlastně ani po trestu nic nezmění, a to není úplně správné,“ přiznala majitelka bronzové medaile ze čtyřhry z olympijských her v Riu.

„Jsem trochu v šoku z toho, co se děje na turnaji ve Stuttgartu, ale nemohu to změnit, tak raději nad tím nebudu přemýšlet. Nechápu to ale. Maria odehraje první kolo turnaje až ve středu po vypršení trestu, a my se budeme vracet z utkání Fed Cupu z USA a musíme hrát už v úterý,“ vysvětlovala jednatřicetiletá hráčka, co jí rozčiluje.

„Osobně proti ní nic nemám. Jestli proti ní budu ve Stuttgartu hrát, připravím se na utkání stejně jako na jakékoliv jiné. Je to její problém,“ prohlásila dále rodačka z Plzně. „Nejsme kamarádky. Nikdy jsme spolu nemluvily. Myslím, že Maria na okruhu ani žádné kamarádky nemá, protože si s nikým nepovídá,“ uzavřela osmnáctá hráčka světa.

vk, Sport.cz, Právo

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.