Rubriky:

Tenis

Jako velký Maestro! Po vítězném úderu Thiemovi uznale zatleskal i soupeř

29. května 2017 21:26 - Paříž/Praha

Mnozí ho řadí mezi černé koně tenisového mistrovství Francie a Dominic Thiem ambiciózní úvahy naplňuje. Třiadvacetiletý Rakušan prošel v neděli na Roland Garros zcela hladce do 2. kola poté, co za 80 minut vyřídil o rok staršího Australana Bernarda Tomice po setech 6:4, 6:0 a 6:2. „Vítězství a postup po Gala-představení,“ komentují s nadšením vstup svého krajana do druhého grandslamového turnaje roku rakouská média.

 

Gonzalo Fuentes, Reuters

Tomic ve výhni na kurtu (32 stupňů Celsia) držel se světovou sedmičkou krok jen v úvodní sadě, v dalším průběhu už měl Rakušan zápas pevně pod kontrolou. Diváky doslova zvedla ze sedaček výměna v třetím setu, kdy Thiem za stavu 3:1 bravurní obranou odvrátil několik šancí soupeře na ukončení hry a fiftýn si naopak připsal sám (viz video). I Tomic následně soupeři uznale zatleskal.

Loni v Paříži zastavila svěřence Günthera Bresnika až v semifinále tehdejší světová jednička Novak Djokovič a letos cílí velký fanoušek fotbalistů Chelsea na ještě vyšší mety. Antuka je jeho oblíbeným povrchem a další důvod k sebevědomí mu dodávají i výsledky.

Na jeho raketě už letos zůstal v Barceloně vládce světového žebříčku Brit Andy Murray a v Římě připravil letošní první porážku na drcených cihlách i králi tohoto povrchu Rafaelu Nadalovi.

mm, Sport.cz