Rubriky:

Tenis

Program French Open: Plíškovou čeká boj o čtvrtfinále. V cestě stojí překvapení z Paraguaye

5. června 2017 06:18 - Paříž

Tenistka Karolína Plíšková bude hrát osmifinále French Open na kurtu Suzanne Lenglenové. Turnajovou dvojku v pondělí v podvečer čeká Veronica Cepedeová z Paraguaye, 97. hráčka světového žebříčku. Zápas Plíškové s Cepedeovou je v plánu až jako poslední. Před nimi musí nejdříve skončit jeden duel dvouhry žen a dva singlové zápasy mužů.

 

Petr David Josek, ČTK/AP

Pětadvacetiletá Plíšková je premiérově ve 4. kole na pařížské antuce, stejně stará Cepedeová rovněž. Ta hraje teprve třetí grandslamový turnaj kariéry a jinde než v Paříži zatím nebyla. V prvním kole vyřadila Lucii Šafářovou.

"Nevím, co hraje za tenis. Pokud spíš běhá a vrací, takový antukový tenis, pak to bude spíš o mně, jestli si to uhraju, nebo udělám chyby. Čekám, že bude hodně běhat," odhadovala Plíšková a vzpomněla si, že proti rodačce z Asunciónu hrála v juniorkách. V roce 2010 ji v juniorce US Open porazila 6:3 a 6:0.

Cepedeová vzbudila v Paraguayi velký rozruch. Zvláště poté, co fotbalová reprezentace dostala v přípravném zápase ve Francii pětibrankový výprask. "Aspoň někdo ve Francii vyhrává a posílá domů radost," řekla tenistka.

V osmifinále French Open byla naposledy před 17 lety její krajanka Rossana de los Ríosová. Cepedeová je ráda, že se jí vyrovnala, a na Plíškovou se těší. "Užiju si to. Čtvrté kolo je obrovský úspěch, ale zadarmo se nedám," řekla Cepedeová

Pondělní program French Open (začátky v 11:00):
Kurt Philippa Chatriera:
Suárezová (21-Šp.) - Halepová (3-Rum.)
Murray (1-Brit.) - Chačanov (Rus.)
Wawrinka (3-Švýc.) - Monfils (15-Fr.)
Garciaová (28-Fr.) - Cornetová (Fr.)
Kurt Suzanne Lenglenové:
Svitolinová (5-Ukr.) - Martičová (Chorv.)
Verdasco (Šp.) - Nišikori (8-Jap.)
Anderson (JAR) - Čilič (7-Chorv.)
Karolína Plíšková (2-ČR) - Cepedeová (Par.)

.

ČTK