Rubriky:

Tenis

Roger, nebo Rafa? Tenisté budou hlasovat, kdo byl letos nejlepší

23. října 2017 20:02 - Praha

Tenisová sezóna se pomalu blíží ke konci, a tak je čas na tradiční ankety. Mužská tenisová asociace (ATP) zveřejnila nominace, ve kterých figurují i dvě letošní největší hvězdy, Roger Federer a Rafael Nadal. Oba se na začátku roku vrátili po zranění, oba letos vyhráli dva grandslamy. Kdo byl ale podle jejich kolegů lepší?

 

Petr David Josek, ČTK/AP

Hodně těžký úkol čeká letos na tenisty. Jako každoročně i letos budou hlasovat o vítězích několika tradičních cen a hned ve dvou kategoriích se budou muset rozhodnout mezi legendami Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem. Šestatřicetiletý Federer a o pět let mladší Nadal jsou nominováni v kategorii Návrat roku.

Federer se vrátil na kurty letos v lednu po půlroční pauze způsobené zraněním kolene ve vynikající formě. Vyhrál Australian Open, ovládl turnaje v Indian Wells, Miami a Halle, kraloval ve Wimbledonu a před pár dny zvítězil v Šanghaji. I jeho největší rival, Rafael Nadal, se vracel po zranění. Na Australian Open podlehl ve finále právě Federerovi, antuková sezóna však patřila jen a jen jemu.

Hlasovat můžou i fanoušci

Nenašel přemožitele v Monte Carlu, Barceloně, Madridu a podesáté se radoval z triumfu na French Open. Další tituly do sbírky pak přidal na US Open a v Pekingu. Spolu s nimi se o vítězství v kategorii Návrat roku ucházejí Srbové Janko Tipsarevič a Filip Krajinovič, Jihoafričan Kevin Anderson a Němec Cedrik-Marcel Stebe.

Federer a Nadal figurují také v nominaci na Cenu Stefana Edberga za sportovní chování. Spolu s nimi se o tuto cenu uchází také Argentinec Juan Martín del Potro a Chorvat Marin Čilič. Tenisté budou hlasovat i o vítězi v kategorii Turnaj roku a Nejlepší hráč roku. V této kategorii jsou nominováni hráči, kteří v průběhu sezóny zaznamenali velký posun. Jsou jimi Němec Alexander Zverev, Kanaďan Denis Shapovalov, Rus Andrej Rubljov a Španěl Pablo Carreňo-Busta.

Nezapomnělo se ani na fanoušky. Ti budou moci na webu ATP rozhodovat o nejoblíbenějším tenistovi a deblovém páru. V rámci slavnostního večera budou rozdány i další ocenění jako třeba Hráč roku, Deblový pár roku, Hvězda zítřka, Trenér roku či Cena Arthura Ashe za humanitární čin.

vk, Sport.cz, Právo

Kdo by dostal hlas od vás?

Zrušit


Časová osa: Tenis