První olympijskou vítězkou v ženském skoku na lyžích je Vogtová

Historicky první olympijský závod ve skocích na lyžích žen vyhrála na hrách v Soči Carina Vogtová z Německa. Na druhém místě skončila Daniela Iraschková-Stolzová z Rakouska, třetí byla Coline Mattelová z Francie.

Carina Vogtová si doskočila pro premiérové olympijské zlato.

Dvaadvacetiletá Vogtová ovládla první kolo skokem dlouhým 103 metrů, poté jí na udržení prvního místa stačilo 97,5 m. Iraschková-Stolzová, která si loni v září vzala dlouholetou přítelkyni Isabelu, sice předvedla díky 104,5 m ve druhém kole nejdelší výkon dne, celkově ale prohrála o 1,2 bodu.

Nedařilo se naopak velké favoritce Saře Takanašiové z Japonska. Vedoucí žena průběžného pořadí Světového poháru skončila až na čtvrté příčce.

V závodě se také představila i úřadující mistryně světa Sarah Hendricksonová, která se v srpnu po vážném zranění podrobila operaci kolena a teprve před měsícem se vrátila k tréninku. Americká reprezentantka obsadila 21. místo.

Ženské skoky na lyžích, které měly soutěžní premiéru na mistrovství světa v roce 2009 v Liberci, usilovaly už o místo na hrách ve Vancouveru, tehdy ale olympijský výbor jejich zařazení zamítl. Skokanky se poté s MOV neúspěšně soudily a jejich sport byl včleněn až do programu her v Soči.