Akrobatické skoky v Pchjongčchangu vyhrál Ukrajinec Abramenko

Pchjongčchang

Lyžař Oleksander Abramenko vyhrál závod v akrobatických skocích a získal pro Ukrajinu první medaili na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Druhé místo obsadil Ťia Cung-jang z Číny a třetí skončil ruský reprezentant Ilja Burov.

Upřímná radost ukrajinského akrobatického lyžaře Oleksandera Abramenka.

Devětadvacetiletý Abramenko si připsal největší úspěch v kariéře, jeho dosavadním maximem bylo vítězství v jediném závodě Světového poháru. Od rozhodčích dostal známku 128,51 a před Ťia Cung-jangem, který si oproti hrám v Soči o jednu pozici polepšil, vyhrál o 46 setin. Také bronzový Burov dosáhl na své maximum, protože dosud byl ve Světovém poháru pouze druhý.

Zklamáním naopak skončila olympiáda pro obhájce zlata Antona Kušnira. Běloruský reprezentant nezvládl sobotní kvalifikaci a těsně nepostoupil.