Rubriky:

Biatlon

Medaile Domračevové jsou lékem pro nemocného trenéra, který se rve s rakovinou

17. února 2014 22:41 - Krasnaja Poljana

Trojnásobná olympijská vítězka Darja Domračevová čerpá energii pro své úžasné výkony v biatlonových závodech od nemocného trenéra. A pro něj se snaží jet pokaždé co nejlíp. Bývalý skvělý německý biatlonista Klaus Siebert připravuje běloruskou závodnici šestým rokem, zároveň přitom bojuje s rakovinou.

 

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

"Doufám, že mu moje zlaté medaile pomůžou, aby byl brzy zase zdravý," svěřila se sedmadvacetiletá biatlonistka v Laura areně, kde s výjimkou sprintu ovládla tři zbývající individuální závody. V pondělí dovršila hattrick v závodu s hromadným startem, kde byla její největší soupeřkou stříbrná Gabriela Soukalová.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

Siebert patřil v 70. letech k nejlepším biatlonistům na světě, z olympiády v Lake Placid má stříbro a sbíral medaile i na mistrovstvích světa. Než v roce 2008 zahájil spolupráci s Domračevovou, trénoval v rodném Německu, v Rakousku a také v Číně. Domračevovou dovedl už ve Vancouveru k bronzu, dvakrát zažili "zlatou" radost na MS a dvakrát celkově ovládli Světový pohár.

Před třemi lety však Siebert kvůli rakovině přišel o kus střev a o nedlouho později o část jater. Tréninky střídá s chemoterapiemi. "Je pro mě druhým otcem," přiznala Domračevová, která vlastního tátu brzy ztratila. "Je to tak, může za mnou přijít kdykoli a s čímkoli. Jsme jedna rodina," přikývl Siebert.

"Když s námi na tréninku nebo na Světových pohárech nemohl být, strašně moc mi chyběla ta jeho pozitivní energie," přiznala biatlonistka. "Snad mu pomáhají naše úspěchy, aby nás neopustil a byl pořád s námi. Všechny jeho zdravotní trable nás dělají ještě silnější."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..