Rubriky:

Rychlobruslení

Sáblíková bronz z patnáctistovky neobhájí, závod v Soči vynechá

13. února 2014 09:30 - Soči
(Aktualizováno: 13. února 2014 10:38)

Nedělní závod na patnáct set metrů na zimních olympijských hrách v Soči vynechá česká rychlobruslařka Martina Sáblíková, která v Rusku už získala stříbrnou medaili na tříkilometrové distanci. Bude se soustředit na středeční bitvu v závodě na pět kilometrů, kde hodlá obhájit zlatou olympijskou medaili z Vancouveru.

 

Roman Vondrouš, ČTK

„Z nedělního závodu jsem odhlášená," oznámila Sáblíková krátce po čtvrtečním hodinovém tréninku v Adler aréně v Soči. „Řešili jsme můj start celou dobu od příletu i po stříbrném tříkilometrovém závodě. Ve středu jsme se s trenérem shodli, že nedělní bitvu o medaili vynechám. Nejsem stoprocentně v pořádku. Trošku mě bolí třísla. Nejde o nic limitujícího, ale šlo by o zbytečný risk. Po závodě na tři kilometry jsem bolest v noze cítila i při běžné chůzi," vysvětlovala Sáblíková.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz.

Skutečnost, že bude k útoku na zlato připravena, dokládala tréninkovou náplní. „Ve středu jsem absolvovala v tempu tři kilometry. Nejprve jsem měla jet čtyři kola, ale pak jsem jich absolvovala sedm. Udržuji se v závodním tempu. Rozhodně budu dostatečně nažhavená," prohlásila Sáblíková, za níž před víkendem dorazí do Soči maminka, bratr i otec. „Určitě nebudou naštvaní, že mě uvidí jen při jednom startu. Mamce jsem už volala a chválila naše rozhodnutí. Budu ráda, pokud budu stoprocentně připravená na pětku," líčila Sáblíková.

Definitivní rozhodnutí s trenérem učinili ve středu, tušení o startu jen na středeční dlouhé trati měla už dříve. „Z tréninků jsem vypozorovala, že patnáctistovku vynechám, protože mě trenér nenechal jezdit žádná rychlá kola," vysvětlovala.

Novák si vystřelil z Rakušanů

„Moje stopky ukazují, že Martina bude bojovat o zlato. Sleduji její soupeřky, měřím jejich časy a pozoruji techniku. A zatím se mi zdají naše časy rychlejší," usmíval se trenér české rychlobruslařky Petr Novák, který odhlášením Sáblíkové z boje v závodě na patnáct set metrů udělal radost rakouské výpravě.

Naši jižní sousedé totiž získali uvolněným místem pozici pro Bittnerovou. „Šel jsem za jejich trenérem, aby donesl flašku, a já Martinu odhlásím. Nechával jsem ho v napětí do poslední chvíle," vykládal pobaveně Novák

Na nervy zabrnkal i své svěřenkyni. „Když jsem přišel za Martinou k oválu. Oznámil jsem jí s vážnou tváří, že jsem neměl sílu ji odhlásit. Chvíli vypadala naštvaně, a pak se chystala k rychlejšímu tréninku," líčil Novák s úsměvem.

Nechtěl však riskovat, že bolest v tříslech se Sáblíkové zhorší ostrým závodem. „Kdyby se na startu něco stalo a Martina by vypadla ze hry pro pětku, šlo by o mojí největší trenérskou chybu. Nejsme v Soči kvůli kvantitě startů, ale kvůli kvalitním výsledkům. Vlastně jsem byl rozhodnutý už tři dny, že Martinu na start patnáctistovky nepustím," vysvětlil Novák svůj postoj.

Radek Malina (Soči), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Rychlobruslení

Filtr článků - Rychlobruslení


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..