Rubriky:

Rychlobruslení

Je to senzace, radovala se rychlobruslařka Erbanová ze zlatého úspěchu kamarádky Samkové

16. února 2014 18:11 - Soči

Poslední start na zimních olympijských hrách v Soči v neděli absolvovala česká rychlobruslařka Karolína Erbanová. Do závodu na 1500 metrů šla povzbuzena senzačním výsledkem spolužačky a kamarádky z dětství Evy Samkové, která získala ve snowboardcrossu pro Česko první zlatou medaili.

 

Pavel Golovkin, ČTK/AP

„Chodily jsme spolu devět let na základní školu, pak jsme společně absolvovaly ještě část gymnázia. Prožily jsme spolu určitou část života, jde o jednu z největších kamarádek mého dětství,“ vyprávěla Erbanová, která pozorně sledovala všechny rozjížďky Samkové.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

„Ráno jsem neměla trénink, rozbruslení jsem absolvovala až odpoledne. Ohromně jsem Evě fandila a moc jí přála, aby přivezla zlatou medaili. Je senzace, že to vyšlo,“ rozplývala se Erbanová.
 
Sama se s hrami loučila třináctým místem. „Ale jsem spokojená. Hlavně s výsledným časem,“ vykládala. „Myslím, že u chlapů i ženských je právě kilometr a půl nejtěžší tratí, protože startují sprinterky po boku holek z dlouhých distancí. Bojovala jsem ze všech sil. Věděla jsem, že jde o moji poslední distanci v Soči, a tak jsem dala do závodu všechny síly.“

ram (Soči), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Rychlobruslení

Filtr článků - Rychlobruslení


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..