Rubriky:

Lední hokej

Kouč Slováků se chystá na Sáblíkovou. Očekává se od ní medaile a já jí věřím, hlásí Vůjtek

7. února 2014 08:57 - Soči

Odtrénoval toho již spoustu, poprvé ve své kariéře však teď na vlastní kůži okusí olympiádu. Český kouč slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek byl po příletu do Soči nadšený z atmosféry v dějišti her a přiznal, že by se rád podíval i na jiné sporty.

 

Jan Handrejch, Právo

Líbí se vám olympijský areál?

Nemůžu ho sice srovnávat s jinými, ale je pěkný, stejně jako tu panuje krásná atmosféra. Zatím z našeho pohledu všechno funguje a jsem přesvědčený, že to budou hezké hry.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz

Dnes budou slavnostně zahájeny, půjdete se na ceremoniál podívat?

Moc mě to láká, stejně jako všichni kluci v mužstvu bych chtěl vidět, jak to funguje. Jen mám trochu obavy, že tam budeme muset dlouho stát. Nějak to ale musím vydržet.

Máte v plánu, ještě než hokejový turnaj vypukne, vyrazit i na jiné sporty?

Ještě než tu budeme mít kompletní kádr, bych se chtěl podívat na biatlon. A jako Čech i na Martinu Sáblíkovou. Hlavně v závodě na pět kilometrů je velká favoritka, medaile se od ní očekává.

I vy věříte, že nějaký cenný kov získá?

Martině věřím, přestože měla v minulosti zdravotní problémy. Sleduju ji, s jejím trenérem Novákem jsme se seznámili na jedné akci a bavili se, jak to v jejich sportu chodí.

Co přesně vás zajímalo?

Jakým stylem shání sponzory, když v Čechách ani nemáme rychlobruslařskou dráhu. Prostě jsme řešili zákulisní věci, aby byli sportovci zabezpečeni tak, že budou moct podávat světové výkony.

Jan Škvor (Soči), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lední hokej

Filtr článků - Lední hokej


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..