Rubriky:

Lední hokej

Na led vyjede deset pamětníků nezdaru. Vzpomínky na nepovedené semifinále se Slováky radši neoživují

18. února 2014 13:40 - Soči

Ve čtvrtfinále porazili našlapané Švédy a už si pomalu brousili zuby na finále. Jenže tehdy na mistrovství světa 2012 česká reprezentace nečekaně klopýtla v Helsinkách se Slováky a po prohře 1:3 ji čekal jen zápas o třetí místo.

 

Roman Vondrouš, ČTK

I tehdy proti sobě na střídačkách stáli Vladimír Vůjtek s Aloisem Hadamczikem, a tak se tyto vzpomínky před dnešním olympijským osmifinále pochopitelně derou na mysl. Zvlášť když v aktuálním kádru českého týmu figuruje hned deset hráčů, kteří na předloňském šampionátu nechyběli. Slováků pak dokonce třináct, byť Marcel Hossa se během turnaje zranil a semifinále už nehrál.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

„Dobře si ten zápas vybavuju. Dávaly se nám větší šance než Slovákům, jenže oni neměli co ztratit. Dali brzo gól a pak hlavně bránili. My jsme se nemohli dostat do vyložených šancí. Bylo to smutné," říká jeden z pamětníků Michael Frolík.

„Věřím, že teď to bude vypadat jinak," pokračuje Frolík a tvrdí, že si se spoluhráči takřka dva roky staré vzpomínky neoživovali. „Ani se o tom bavit nebudeme. Nekoukáme se, co bylo v minulosti, ale žijeme přítomností."

Vzpomínky na šampionát, kde Slováci nakonec brali stříbrné medaile a Češi bronzové, si nechce oživovat ani asistent trenéra Josef Paleček. „Je to už dlouhá doba. Mančafty tehdy byly trošku jiné a i stanovené taktiky se teď budou lišit."

Jan Škvor (Soči), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lední hokej

Filtr článků - Lední hokej


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..