Rubriky:

Lyže a snowboard

Morgenstern plánuje dva týdny po těžkém pádu v Kulmu start na olympiádě v Soči

23. ledna 2014 14:16 - Klagenfurt

Rakouský skokan na lyžích Thomas Morgenstern se necelé dva týdny po těžkém pádu v tréninku na závod Světového poháru v letech na můstku Kulm zotavil natolik, že plánuje účast na olympijských hrách v Soči. Trojnásobný olympijský vítěz to řekl na čtvrteční tiskové konferenci na rehabilitační klinice v Klagenfurtu.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

"Nechci kariéru končit pádem," prohlásil sedmadvacetiletý Morgenstern, jenž v Klagenfurtu už týden rehabilituje. "V pondělí bude oznámeno složení týmu a já doufám, že v něm budu," řekl s tím, že od lékařů má povolení závodit.

Šanci na místo v rakouské reprezentaci stále má. Šéftrenér rakouského svazu Alexander Pointner prohlásil už tři dny po jeho pádu, že mu bude držet do poslední chvíle volné místo v nominaci.

Uzávěrku mají Rakušané 27. ledna, kvalifikace na úvodní závod na středním můstku je v Soči na programu 8. února. "Je to ještě víc než dva týdny. Předtím už chci být znovu na můstku," plánuje Morgenstern.

Morgensterna potkal 10. ledna v Kulmu druhý těžký pád za měsíc. V polovině prosince spadl v závodu v Titisee a stejně jako v Kulmu ztratil nakrátko vědomí. Tehdy vyvázl jen s naraženinami a zlomeným prstem na ruce. S dlahou pak absolvoval Turné čtyř můstků a vybojoval druhé místo.

Ve druhém případě utrpěl těžký otřes mozku s lehkým krvácením do mozku a zhmoždění plic. Podle lékařů se ale zotaví bez následků.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..