Rubriky:

Lyže a snowboard

Při sjezdu neviděl! Měl jsem jít na operaci očí, lituje veterán Miller

11. února 2014 12:42 - Krasnaja Poljana

Kdyby si před olympijskými hrami v Soči vyšetřil čas na laserovou operaci očí, mohl mít americký lyžař Bode Miller medaili ze sjezdu. Šestatřicetiletý veterán si myslí, že ho o lepší než osmé místo v nedělním královském závodu připravil právě fakt, že na trať pořádně neviděl.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

"Měl jsem jít na operaci očí, ale bohužel jsme měli tak nahuštěný program, že jsme na to nenašli čas. Když si to zpětně uvědomuju, jsem docela naštvaný, že jsem si ten čas nenašel, protože pro mě je vidění klíčové," uvedl Miller.

Pětinásobný olympijský medailista dominoval sjezdařským tréninkům, jež se jely na trati zalité sluncem. V závodu, který doprovázelo zamračené počasí, ale zůstal za očekáváním.

"Rozebírali jsme tu jízdu ze všech stran a nakonec došli k závěru, že chyba je prostě ve mně. Když není slunce, nevyhrávám. Nevyhrál jsem už pět let, když bylo zataženo," uvedl Miller.

Dvojnásobný vítěz Světového poháru byl v úterý opět nejrychlejší v dalším sjezdařském tréninku, tentokrát na páteční superkombinaci, v níž bude obhajovat zlato z Vancouveru.

"Když je viditelnost dokonalá, můžu se rovnat těm nejlepším na světě. Jakmile se ale zatáhne, doplatím na to kvůli svému stylu víc než kluci, kteří jsou stabilnější a nehýbou se tolik během zatáček," dodal Miller.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..