Rubriky:

Lyže a snowboard

Setkání s Jágrem? Větší nervy než ve finále, přiznala zlatá snowboardkrosařka Samková

17. února 2014 17:40 - Soči

Z krátkého letmého setkání se vyklubal více než hodinový rozhovor. Snowboardkrosařka Eva Samková si splnila své přání, když si jako odměnu za svůj nedělní zlatý olympijský závod dopřála schůzku se svým hokejovým idolem Jaromírem Jágrem.

 

facebook českého olympijského týmu

Dlouho se hledal vhodný termín, nakonec se po pondělním tréninku hokejové reprezentace setkali v jídelně pobřežní olympijské vesnice. U stolu s nimi byl i renomovaný fyzioterapeut Pavel Kolář, vedle seděla další část hokejové reprezentace. „Bylo to strašně příjemné. Vůbec to nevypadalo jako aranžované setkání, i když trochu bylo. Dlouho jsme kecali, divím se, že na mě měl tak dlouho čas," nadšeně popisovala nejlepší snowboardkrosařka světa.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

I když i ona už je v Česku sportovní hvězdou, před setkání s hokejovou legendou s ní pořádně cloumala nervozita. „Hrozná. Možná ještě trošku větší než před olympijským finále. Na závody jsem přece jen zvyklá, s Jardou jsem se potkala poprvé," vysvětlovala.

A tak dumala, jestli má o 22 let staršímu hokejistovi tykat nebo vykat. „Nakonec jsme si tykali, aspoň myslím," usmívala se pár minut po setkání. Témata debaty? „Zajímala jsem se, jestli jsou v týmu opravdu takoví kámoši, protože působí jako dobrá parta a pak jsem se ptala na takové obecné věci," vykládala Samková. Jestli Jágr sám někdy jezdil na prkně, ale nezjistila.

Na Slováky do hlediště?

Vzpomínkou na setkání pro ni bude reprezentační dres s gratulací a autogramem slavné osmašedesátky, na jeho přední straně jsou pak podpisy ostatních reprezentantů.

Samková sice v rámci množství aktivit, které ji v pondělí čekaly, nosila zlatou medaili stále u sebe, ale olympijskému vítězi z Nagana ji ukazovat nemusela. „On už nějakou má, zná to moc dobře," usmívala se Samková.

Jágra obdivuje od dětství. „I když nemaluju, tak si pamatuju, že jsem si jednou doma kreslila Jardu v dresu Pittsburghu, když tam hrál," vybavuje si snowboardistka. K hokeji má blízko, její bratranec hraje v liberecké juniorce, další příbuzný působí ve Vrchlabí. „Občas na ně chodím, je to sranda," vypráví. V úterý má v plánu navštívit zápas podstatně vyšší úrovně. „Snad na Slováky seženu lístky, chtěla bych jít," říká.

Michal Osoba (Soči), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..