Rubriky:

Ostatní

Olympijský park na Letné budil emoce. Návštěvníků do něj mířily statisíce

24. února 2014 11:52 - Praha

Zájem předčil očekávání. Do olympijského parku na pražské Letné s ledovým korytem, snowboardovou dráhou a kluzišti zavítalo 397 648 návštěvníků. Záhy po nedělním ukončení provozu začala demontáž. Posléze Český olympijský výbor nechá prostor rekultivovat. Kolik provoz areálu stál, zatím nemá definitivně vyčísleno, částka by ale neměla přesáhnout 66 milionů korun.

 

Václav Mudra, ČOV

"Demontáž začala pozvolna již v noci po odchodu posledního návštěvníka," uvedla mluvčí parku Zuzana Kalátová. Rozebírání areálu, jehož stavba a náklady na ni budily negativní emoce, by mělo trvat zhruba dva týdny, potom začne rekultivace letenského parku, kdy nechá ČOV například nově osázet trávníky.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Poslední den provozu v neděli 23. února park navštívilo 34 267 lidí, což byl zároveň návštěvnický rekord. Emoce pro změnu kladné vyvolával příjezd olympioniků, radostné chvíle návštěvníci zažívali i ve dnech před tím při povzbuzování sportovců na dálku. Celkem se návštěvnost vyšplhala na téměř 400 000 návštěvníků, u venkovní obrazovky mimo areál pak sledovalo hokej na 11 500 lidí.

Olympijský park byl na Letné otevřen 6. února, den před zahájením olympijských her v ruském Soči. V uplynulých 17 dnech tu pak lidé nejen sledovali sportovní zápolení českých reprezentantů na velkoplošných obrazovkách, ale mohli si jednotlivé sporty i vyzkoušet - zabruslit si, byl tu běžkařský okruh s laserovou biatlonovou střelnicí, curlingová plocha, dvě hokejová hřiště nebo snowpark.

Provoz parku se ale potýkal i s nezvykle teplým počasím, když kupříkladu ve čtvrtek 20. února musel ČOV v areálu zrušit některé zamluvené termíny na hokejových hřištích. Chladicí zařízení totiž umí udržet ledovou plochu "pouze" do 14 stupňů Celsia.

Náklady na zřízení a provoz parku ČOV předběžně vyčíslil na 66 milionů korun. Kolik přesně ale v uplynulých více než dvou týdnech provoz stál, nemá výbor ještě vyčísleno. Stát prostřednictvím ministerstva školství přispěl 15 miliony korun, ministerstvo průmyslu a obchodu 3,2 miliony. Zbytek prý získal ČOV od sponzorů a partnerů.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..