Ml. Boleslav - Olomouc 2:1Boleslav zahodila penaltu, přesto slaví proti oslabené Olomouci výhru

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 25. kole první ligy porazili Olomouc 2:1. Domácí poslal v úvodu do vedení Tomáš Ladra, v 52. minutě oslabil hosty vyloučením Jan Vodháněl. Sigma přesto záhy zásluhou proměněné penalty Lukáše Juliše srovnala. Na druhé straně neproměnil pokutový kop Ladra, vítězství Středočechům nakonec zařídil v 76. minutě krátce po příchodu na trávník John Solomon. V nastavení dostal červenou kartu i střídající domácí hráč Patrik Žitný.

Solomon se raduje z rozhodující branky utkání

Svěřenci trenéra Davida Holoubka ve čtvrtém kole po sobě neprohráli a posunuli se na páté místo neúplné tabulky. Hanáci ve třetím utkání pod dočasným koučem Jiřím Saňákem, jenž dříve vedl mladoboleslavskou mládež, poprvé nebodovali, zvítězili v jediném z posledních devíti zápasů nejvyšší soutěže a jsou sedmí.

Domácí v souboji sousedů v tabulce v osmé minutě otevřeli skóre. Fulnek nacentroval do vápna, Hilálovu hlavičku ještě brankář Macík vytáhl, na Ladrovu střelu ale nestačil. Mladoboleslavský ofenzivní univerzál zaznamenal třetí gól v ligové sezoně.

Na opačné straně ve 13. minutě Vodhánělovo zakončení zblízka zastavil brankář Mikulec. Po brejku Středočechů kapitán Matějovský nahrál Hilálovi a bahrajnský útočník zblízka zamířil vedle. V závěru úvodního dějství Ladrova střela zpoza vápna těsně minula tyč.

Utkání 25. kola Fortuna ligy, FK Mladá Boleslav - SK Sigma Olomouc, hrané dne 16. března 2024 v Mladé Boleslavi.

V 52. minutě Vodháněl zbytečně na polovině hřiště zatáhl za dres Karafiáta a odchovanec Mladé Boleslavi byl po druhé žluté kartě poprvé v ligové kariéře vyloučen. Navzdory oslabení Sigma srovnala.

V 57. minutě Sakala loktem fauloval střídajícího Singhateha a hlavní sudí Volek odpískal penaltu, kterou proměnil Juliš, přestože Mikulec vystihl směr jeho zakončení. Olomoucký útočník se trefil pojedenácté v sezoně nejvyšší soutěže a spolu s Havlíkem ze Slovácka a Jurečkou ze Slavie je druhým nejlepším střelcem ligy.

Domácí si mohli vzít vedení zpátky, jenže Ladrovu střelu z šestnáctky vykopl na brankové čáře stoper Beneš a Hilálovu dorážku výborným zákrokem zneškodnil Macík. Olomoucký gólman ale zároveň těsně předtím ve vzdušném souboji fauloval Suchého a Volek po intervenci videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pokutový kop pro domácí. Odpovědnost vzal na sebe autor úvodní mladoboleslavské trefy, jenže Macík ho vychytal.

Brankář Matúš Macík z Olomouce.

Středočeši si přesto vzali vedení zpět. V 76. minutě Ladra nahrál na hranici vápna Solomonovi a nigerijský záložník nepříliš prudkou přízemní ranou překonal Macíka. V ligovém ročníku se prosadil podruhé.

V šesté minutě nastavení Žitný ostře fauloval Singhateha a od Volka nejprve dostal žlutou kartu. Po dalším zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru však hlavní arbitr nakonec domácího hráče rovnou vyloučil.

Sigma už na srovnání nedosáhla a v Mladé Boleslavi nebodovala po sedmi ligových zápasech. Venku v nejvyšší soutěži prohrála čtvrtý z posledních pěti duelů. Středočeši doma v lize zvítězili podruhé za sebou a v sezoně nejvyšší soutěže tam získali 23 z celkových 36 bodů.

25. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)
Branky: 8. Ladra, 76. Solomon - 59. Juliš z pen. Rozhodčí: Volek - Hurych, Žurovec - Batík (video). ŽK: Hilál, Suchý, Sakala, Solomon, Matějovský, Holoubek (trenér) - Vraštil, Vodháněl, Pokorný, Macík, Langer (mimo hřiště). ČK: 90.+8 Žitný - 52. Vodháněl. Diváci: 2228.
M. Boleslav: Mikulec - Kadlec, Suchý, Karafiát, Fulnek - Sakala (73. Mareček), Matějovský - Jawo (73. Solomon), Ladra, Kušej (86. Žitný) - Hilál (90.+2 Šimek). Trenér: Holoubek.
Olomouc: Macík - Vraštil, Pokorný, Beneš, Novák (78. Chvátal) - Breite, Pospíšil (56. Ventúra) - Vodháněl, Zorvan (57. Uriča), Fortelný (56. Singhateh) - Juliš (85. Šíp). Trenér: Saňák.