Most udělal klíčový krok k záchraně, porazil Plzeň

Most

Brankou Jendruščáka ze závěru prvního poločasu udolali v neděli fotbalisté Mostu v nervózním duelu Plzeň, která hrála takřka celou druhou půli bez vyloučeného Smoly.

"Předpokládali jsme, že při agresivním způsobu hry obou celků může rozhodnout jediný gól a především trpělivost. Soupeř kladl odpor i v oslabení, o výsledek jsme se strachovali až do konce," uvedl mostecký kouč Zdeněk Ščasný. Jeho tým si udržel jarní neporazitelnost.

Nepřesnosti na obou stranách a fotbal bez šancí, takový byl obrázek prvních třiceti minut. Až poté se domácí vymanili z křečovitosti a ohrozili Ticháčkovu branku. T. Pilař pálil z trestného kopu nad břevno a Mendyho průnik hosté odvrátili na roh. Nápor před přestávkou Severočeši přece jen korunovali vedoucím gólem.

Horst Siegl našel na pravé straně nabíhajícího Jendruščáka, jehož první pokus Ticháček zblokoval, ale opakovaná střela mosteckého záložníka pronikla do sítě - 1:0. "Inkasovali jsme po hrubé chybě kapitána Zakopala," posteskl si plzeňský trenér Zdeněk Michálek.

Záhy po pauze se v dobré šanci ocitli plzeňští Fillo, M. Knakal a T. Rada, domácí však stačili odkopnout míč z brankové čáry. Pak Smola v rozmezí tři minut dostal dvě žluté karty a byl vyloučen. Už v oslabení málem srovnal Kousal, jehož rána se otřela o břevno. Na opačné straně po Jendruščákově střele Škerle hlavičkoval těsně vedle.

SIAD Most - Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
Branka: 45. Jendruščák. Rozhodčí: Jech - Chytil, Kumstát. ŽK: Procházka, Siegl, Pilař, Hainault - Fillo, Rada, Smola, Limberský. ČK: 50. Smola (Plzeň). Diváci: 4169.
Most: Svoboda - Škerle, Hainault, Novotný, Procházka -Jendruščák, Pikl, Pilař, Gašparík (82. Čížek) - Mendy (88. Brzezina), Siegl. Trenér: Ščasný.
Plzeň: Ticháček - M. Knakal (83. Honka), P. Knakal, Zakopal, Smola - Fillo, Vlček, Rada, Limberský - Kousal (63. Bednář), Vágner (53. Šíma). Trenér: Michálek.