Sparta - Chomutov 5:4Sparta zdolala poslední Chomutov, v rozstřelu rozhodl Jánský

65. Jánský (rozhodující nájezd) 5 : 4

Hokejisté pražské Sparty zdolali ve 42. kole extraligy poslední Chomutov 5:4 po samostatných nájezdech a po sedmé výhře za sebou se udrželi v první šestce. V rozstřelu rozhodl Peter Jánský. Poslední Chomutov se bodově dotáhl na třináctý Liberec.

Utkání předcházel slavnostní ceremoniál ke čtvrtému ročníku akce Sparta vzdává hold integrovanému záchrannému systému. Stejně jako na páteční duel s Liberce se i díky volným vstupenkám pro záchranáře, policisty, hasiče a vojáky zaplnila Tipsport Aréna a v hledišti bylo téměř deset tisíc diváků. Pražané navíc zápas odehráli ve speciálních černých dresech, které půjdou do aukce a její výtěžek bude předán na konto Nadace policistů a hasičů.

První šance přineslo až Milamovo vyloučení v páté minutě. Nejdříve v oslabení prověřil Kostúra Tenkrát, na druhé straně nebezpečně pálil Šagát. Při dalším Milamově trestu měl možnost Sikora, ale Melicherčík zasáhl. Ve 12. minutě se ale ale Piráti radovali, když se po Račukově přihrávce prosadil exsparťan Yorick Treille.

Chomutov byl při chuti a za tři minuty zvýšil, když po přečíslení zakončoval po Důrasově ideální přihrávce Hruška. Pak měl ještě další příležitost Yorick Treille, ale po blafáku do bekhendu minul. Sparta snížila 116 vteřin před pauzou při Macháčkově vyloučení po Sičákově ráně od modré čáry.

Do druhého dějství vstoupila Sparta tlakem a Kostúr odolával do 26. minuty, kdy z mezikruží potvrdil svou střeleckou formu Ton. Ve 34. minutě se při Přibylově vyloučení měnilo skóre hned dvakrát. Nejdříve v oslabení ujeli domácí dva na jednoho a Hovorka předložil puk Bahenskému, který otočil stav na 3:2. Za 49 sekund ale smazal ztrátu ránou od modré čáry Pulpán.

Sparta ale za dalších 95 vteřin opět vedla, když Tenkrát zpoza branky přihrál Tonovi, který si připsal 22. gól v sezoně a s celkem 247 trefami v dresu Sparty překonal v klubové historické tabulce střelců Jana Havla (246). Před ním už tak zůstává jen Jiří Zelenka se 254 góly.

V úvodu třetí části se Severočeši ubránili při Bartejsově vyloučení, Piráti pak nevyužili k vyrovnání přesilovku při Fosterově trestu. V 53. minutě byl blízko branky na 4:4 Sikora, jehož první ránu Melicherčík vyrazil a vzápětí mu pomohla při dalším jeho pokusu levá tyč. Na druhé straně zahrozil Sacha Treille.

Pět minut před koncem třetí časti už se Piráti dočkali. Po Hřebejkově nahození se puk dostal do sparťanské branky od Kraftovy brusle a sudí po poradě s videorozhodčím uznali. Za minutu a půl se trefil na druhé straně Přibyl, ale tentokrát gól neplatil pro vysokou hůl. V nastavení gól nepadl a v rozstřelu rozhodl ve čtvrté sérii svým druhým úspěšným pokusem Jánský.

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Sičák (J. Hlinka, Pilař), 25. P. Ton (Sičák), 34. Bahenský (Hovorka, Pilař), 36. P. Ton (Tenkrát), rozhodující sam. nájezd Jánský - 12. Y. Treille (Račuk, Kůs), 15. D. Hruška (Důras), 35. Pulpán (Kůs, Y. Treille), 55. Kraft (Hřebejk, Šagát). Rozhodčí: A. Jeřábek, Homola - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9605.
Sparta: Melicherčík (na čtvrtý nájezd Pinc) - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Forman - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.
Chomutov: Kostúr (na nájezdy Řehoř) - Palin, Macháček, Rutta, Pulpán, Lučka, Mrázek, Bartejs - D. Hruška, Zálešák, Důras - Šagát, Kraft, Hřebejk - Lušňák, Sikora, Hromas - Račuk, Kůs, Y. Treille. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.