Winnipeg - Anaheim 4:5 PPStav série 0:3Winnipeg s Pavelcem přišel v závěru o výhru, Kačeři jsou blízko postupu

New York

Hokejisté Winnipegu s Ondřejem Pavelcem v brance podlehli ve třetím utkání prvního kola play off doma Anaheimu 4:5 po prodloužení a jsou na hraně vyřazení. Kačeři vedou v sérii už 3:0 na zápasy, rozhodující krok k postupu mohou udělat v noci na čtvrtek, kdy je v aréně Jets na programu čtvrtý duel.

Útočník Anaheimu Corey Perry překonává brankáře Winnipegu Ondřeje Pavelce ve třetím utkání prvního kola play off NHL.

Příznivci Winnipegu byli na zápas pořádně natěšení, vždyť střetnutí play off viděli ve svém městě poprvé od roku 1996. Fanoušci v bílých oděvech vytvořili v aréně bílé peklo a poprvé jásali v 10. minutě, kdy se trefil Stempniak. Kačeři dvěma zásahy sice stav otočili, jenže v rozmezí 27. a 30. minuty skórovali Myers s Wheelerem a Jets znovu vedli.

Prostřední dvacetiminutovka byla bohatá na branky. V jejím závěru nejprve vyrovnal na 3:3 Silfverberg, aby 102 vteřin před druhou sirénou vrátil Winnipegu těsný náskok dělovkou z mezikruží Little.

Jets ve třetím dějství dlouho drželi vedení a vypadalo to, že dokráčejí k prvnímu vítězství v sérii. V čase 57:46 ovšem poslal napínavý souboj do prodloužení Kesler. Nastavení pak trvalo pět minut a dvanáct sekund. Domácí dváky v hale MTS Centre rozesmutnil Švéd Rakell, který šikovně tečoval Beaucheminovu střelu.

Třetí porážce Winnipegu v sérii nezabránil ani Pavelec, jenž předvedl 26 úspěšných zákroků.

Dubnyk vychytal nulu

Výtečným výkonem se ve třetím utkání série mezi Minnesotou a St. Louis blýskl brankář Wild Devan Dubnyk. Osmadvacetiletý Kanaďan kryl všech sedmnáct střel Blues a pomohl svému mužstvu k výhře 3:0. První hvězdou duelu se ovšem stal Zach Parise, který jeden gól dal a druhý připravil. V sestavě hostů nechyběli Zbyněk Michálek ani Dmitrij Jaškin. Minnesota se ujala vedení 2:1 na zápasy.

Z druhého bodu v sérii se radují i hráči New Yorku Rangers poté, co na ledě Pittsburghu zvítězili 2:1. Celek z Manhattonu nasměrovaly k triumfu trefy Hagelina a Kreidera. Tučňáci už dokázali pouze snížit, když po Crosbyho přihrávce překonal výborného Lundqvista v kleci Hörnqvist.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 3. zápas:
Pittsburgh - NY Rangers 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 54. Hörnqvist - 9. Hagelin, 32. Kreider. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18 645. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Hörnqvist (Pittsburgh), 3. Kreider (NY Rangers). Stav série: 1:2.
Západní konference - 3. zápasy:
Minnesota - St. Louis 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 35. Pominville, 37. Parise, 58. Niederreiter. Střely na branku: 24:17. Diváci: 19 165. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Pominville, 3. Dubnyk (všichni Minnesota). Stav série: 2:1.
Winnipeg - Anaheim 4:5 v prodl. (1:1, 3:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. Stempniak, 27. Myers, 30. Wheeler, 39. Little - 20. Fowler, 24. Perry, 37. Silfverberg, 58. Kesler, 66. Rakell. Střely na branku: 35:31. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval pět branek z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 83,87 procenta. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. Myers (Winnipeg). Stav série: 0:3.