Kreuziger měl v závěru nepříjemný pád! Spurt rovinaté etapy Tour ovládl Ewan

Šestnáctou rovinatou etapu po dni volna na Tour de France ovládl v hromadném spurtu Australan Caleb Ewan, držitel zeleného trikotu Peter Sagan obsadil v napínavém dojezdu čtvrtou pozici. Jediný český cyklista v pelotonu Roman Kreuziger měl v samém závěru etapy se startem a cílem v Nimes nepříjemný pád. Žlutý trikot si v hlavním poli pohlídal Francouz Julian Alaphilippe.

Sestřih 16. etapy Tour de FranceVideo: sntv

Kreuziger si mohl v celkovém pořadí polepšit o jednu příčku, protože po pádu v úterní etapě skončila Tour pro do té doby devátého Dána Jakoba Fuglsanga.

Jenže i českého cyklistu pět kilometrů před cílem postihl pád. Kvůli němu ztratil kontakt s hlavním pelotonem, musel si vypůjčit kolo od kolegy z týmu Dimension Data a do cíle pak dojel se ztrátou minuty a dvou sekund na 69. pozici a celkově zůstal na 14. příčce.

Tour de France 16. den | Necelé tři kilometry před cílem rovinaté etapy peloton dostihl pětici uprchlíků a šestý klasický spurt letošní Tour nejlépe vyšel Ewanovi. Pětadvacetiletý rodák ze Sydney za sebou nechal své největší rivaly Itala Eliu Vivianiho, Nizozemce Dylana Groenewegena a lídra bodovací soutěže Petera Sagana ze Slovenska.

Navzdory jednoduchému profilu byla úvodní etapa třetího týdne závodu nervózní, což vedlo k několika pádům. Na zemi nejprve skončil loňský šampion Geraint Thomas, jenž nezvládl pravotočivou zatáčku. Brit se ale dokázal rychle dostat zpět do pelotonu. Mnohem hůře dopadl lídr týmu Astana Fuglsang, který po nehodě s poraněnou klíční kostí celou Tour z devátého místa vzdal.

Alaphilippe vede průběžné pořadí stále o 1:35 minuty před Thomasem. Kreuzigerova ztráta na Francouze se zvýšila na 12:06 minuty.

Ve středu Tour pokračuje 200 km dlouhou etapou z Pont du Gard do Gapu, poté přijdou na řadu tři těžké dny v Alpách.