DeChambeau dostal zprávu od Woodse a vyhrál turnaj PGA v Orlandu

Orlando/Praha

Americký golfista Bryson DeChambeau vyhrál turnaj okruhu PGA v Orlandu a radost měl hned několikanásobnou. Byl nadšený z triumfu na akci legendárního Arnolda Palmera a před finálovým kolem dostal povzbuzující zprávu od Tigera Woodse, zotavujícího se z těžké autonehody.

Bryson DeChambeau vyhrál turnaj okruhu PGA v Orlandu.

Loňský vítěz majoru US Open DeChambeau zvládl ve finálovém kole náročné větrné podmínky a zvítězil o ránu před Angličanem Lee Westwoodem. "O výhře na turnaji pana Palmera jsem neuvažoval ani v nejodvážnějších snech," řekl DeChambeau už oblečen do červeného svetru pro vítěze a s trofejí v ruce. "Lee hrál výborně, všechna čest a byla to bitva až do konce," dodal.

Ráno před nedělním závěrem turnaje ho překvapila zpráva v mobilu. Psal mu z nemocnice Woods. "To jsem nečekal. Bylo to z velké části hodně osobní a hodně povzbuzující. Psal mi, abych bojoval a hrál odvážně, jak říkával Palmer. Je úžasné, že i v těžkých časech, kterými prochází, na mě myslel," řekl DeChambeau.

Svalnatý Američan znovu udivoval dlouhými odpaly driverem. Na pětiparové šestce využil i větru a poslal míček přímo přes jezero, zatímco Westwood hrál jak bývá zvykem okolo. Angličanův míček sice ležel před druhou ranou o skoro 200 metrů dál než soupeřův, ale výsledek měli nakonec oba stejný - zahráli birdie.

Sedmadvacetiletý DeChambeau slavil i před omezeným počtem fanoušků osmý titul na PGA Tour a ve světovém žebříčku se posunul na šesté místo.

Mickelson po 28 letech chybí v první stovce

Američan Phil Mickelson po 28 letech vypadl z první stovky světového žebříčku. Jeho rekordní pobyt v elitní společnosti skončil po 1425 týdnech. V novém vydání figuruje vítěz pěti turnajů kategorie major na 101. místě.

Mickelson se do první stovky dostal poprvé v srpnu 1993 po svém třetím triumfu na PGA Tour, který vybojoval na turnaji The International. Na prestižním americkém okruhu dosud nasbíral 44 prvenství, naposledy však vyhrál před více než dvěma lety. Letos dvakrát neprošel cutem a jednou obsadil 53. místo.

I když se padesátiletý populární golfista dlouho držel ve špičce, nikdy se nestal světovou jedničkou. Na postu druhého hráče žebříčku za fenomenálním Tigerem Woodsem strávil 270 týdnů.

První místo dál drží Američan Dustin Johnson. V první desítce chybí po třech letech Rory McIlroy ze Severního Irska, jenž byl ještě loni v červnu světovou jedničkou.

Golfový turnaj Arnold Palmer Invitational série PGA Tour v Orlandu (dotace 9,3 mil. dolarů, par 72):