Hradec - Olomouc 0:2Olomouc porazila Hradec, na jaře uspěla i podruhé

4. Navrátil 0 : 1
52. Navrátil 0 : 2

Hradec Králové

Fotbalisté Olomouce vyhráli i druhý zápas jarní části první ligy. V 18. kole porazili Hradec Králové na jeho hřišti 2:0 díky dvěma brankám Jana Navrátila. Sigma si upevnila čtvrtou pozici, Hradec zůstává v neúplné tabulce třináctý s náskokem jediného bodu na sestupové pásmo.

David Houska (vlevo) z Olomouce bojuje o míč s Tomášem Strnadem z Hradce Králové.

Hradec zahájil utkání aktivně a útočník Kulič, který hrál v sedmatřiceti letech první duel za mateřský klub na domácím stadiónu, střílel ze strany těsně vedle.

Skóre se však ve čtvrté minutě měnilo na druhé straně. Ordoš poslal do samostatného úniku Navrátila, talentovaný křídelní hráč udělal brankáři Koubkovi kličku a chladnokrevně zakončil do prázdné brány.

Domácí si vytvořili šance na vyrovnání, ale Harba v dobré pozici trefil jen břevno a Halilovičovu hlavičku vytěsnil výborným zákrokem hostující gólman Zlámal.

Olomouc přehrávala Hradec především ve středu hřiště díky reprezentantům Pospíšilovi s Ordošem. Z této převahy vznikaly rychlé útoky, které táhly po stranách Navrátil a Schulmeister. Sigma byla nejblíže druhému gólu po trestném kopu Pospíšila, ale jeho střelu přes zeď zlikvidoval brankář Koubek.

Další úder po přestávce

Hanákům se povedl také vstup do druhého poločasu. V 52. minutě napřáhl na hranici pokutového území Navrátil a precizní ranou do horního rohu branky zdvojnásobil vedení svého týmu.

Snížit mohl Fukal, k němuž se po rohu odrazil míč, ale kapitán Hradce ze sedmi metrů tvrdou ranou přestřelil bránu. V podobné pozici nezakončil ani druhý stoper Jánošík, jehož slabý pokus chytil v pohodě Zlámal.

Východočeši se nevzdávali ani za stavu 0:2. Po prudkém centru z levé strany však nezasáhl míč střídající Hadaščok a po dalším rohu zblízka minul další hráč z lavičky Voltr.

Sigmu pak v závěru podržel výborný Zlámal, který Harbovu střelu vyrazil nad bránu a Fukalovu hlavičku vytlačil do břevna. Olomouc i díky němu poprvé po sedmi zápasech udržela čisté konto. Hradec si připsal druhou domácí porážku v sezóně.

18. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Branky: 4. a 52. Navrátil. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Hrabovský. ŽK: Strnad, Halilovič - Ordoš, Vepřek, Navrátil. Diváci: 3452.
Hradec: Koubek - Holeš (75. Voltr), Jánošík, Fukal, Plašil - Harba, Šisler, Strnad (55. Schwarz), Halilovič - Kulič, Štěpán (54. Hadaščok). Trenér: Plíšek.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil (86. Habusta), Houska - Schulmeister (81. Petr), Ordoš, Navrátil (90. Varadi) - Doležal. Trenér: Pivarník.