Rubriky:

Běžkyně sobě

Není to týrání dětí? Nelítostný souboj s časem a dětským kočárkem vyhrál otec

18. října 2016 08:01 - Toronto

Máme to veliké štěstí, že byla v našich končinách nastolena rovnoprávnost. Matky rodičky se tak rády na čas oprostí od své role chůvy a svěří své ratolesti jinak jistě nevytíženým otcům. Patrně otec nepojede s kočárkem tak opatrně jako láskou překypující matka, ale za tu hodinku dvě volna to prostě stojí. Ovšem co udělal Kanaďan Calum Neff se svou čtyřletou dcerou s důvěrou mu svěřenou? Světový rekord. A možná nějaké to traumátko.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Země podzimního javorového listu může být hrdá. „Její" rekord v běhu na maratónskou vzdálenost s kočárkem a robětem tlačeným před sebou se k ní opět navrátil. Stalo se tak v neděli v Torontu, na maratónu, který je ověnčen nejedním zajímavým světovým rekordem. Připomeňme si třeba běhajícího metuzaléma Fauju Singha či jiného dlouhověkého Kanaďana se zálibou v běhu Eda Whitlocka.

OTCOVÉ S KOČÁRKEM: Pánský strollering. Potěší partnerky, naštve všechny ostatní

Calum Neff dostal na chvíli do péče dceru Alessandru ‒ a hned s ní upaloval na závody. Zřejmě již spěchal za nervózní manželkou, protože doběhl i s kočárkem v novém rekordním čase 2:31:21 a zlepšil tak předchozí výkon zapsaný do knihy rekordů o více než deset minut.

No dobře, zase až taková náhoda to asi nebyla, protože Neff je držitelem rekordu také na půlmaratónské trati v běhu s obsazeným kočárkem. Vytvořil ho také v tomto roce, ovšem posádku vozidla tvořila tehdy nejmladší dcera Holland ve věku 11 měsíců.

Neff se chtěl tentokráte dostat pod hranici 2 hodin 32 minut, což se mu také o čtyři desítky vteřin podařilo. Prvním Kanaďanem, který se o takový rekord vůbec pokusil, byl Michal Kapral, který se nyní specializuje na juggling (žonglování za běhu, případně běhu při žonglování). Průměrné Neffovo tempo bylo tentokrát 3:35 minut na kilometr, což je jistě velmi obdivuhodné, nicméně podle výrazu dcerky soudíme, že tato si o jeho výkonech myslí to nepublikovatelné svoje.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce