Rubriky:

Běžkyně sobě

Amerika řeší kauzu: Dívčí dresy připomínají spodní prádlo

23. října 2017 11:55 - Sayville

Matka nadějné mladé atletky z Long Islandu na východním pobřeží Spojených států byla zděšena, když poprvé zavítala na společné soustředění dívčího týmu přespolních běžkyň. Uniformy, které střední škola její dcery zvolila pro reprezentační účely, jsou podle ní zcela nevhodné, necudné a zdaleka nejvíce připomínají spodní prádlo. Uvědomělá sayvillská matka na internetu okamžitě iniciovala petici za změnu.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Dcera Karen Gaconnierové je na střední škole prvním rokem a má právě za sebou první soustředění svého sportovního týmu, na které ji odvezla její matka. Ta z místa odjížděla konsternována a frustrována. Uniformy dívek se jí zdají příliš vyzývavé a to ji vedlo k zorganizování petice za okamžitou nápravu.

Jsem běžecká zrůda! Od módní policie bych dostal doživotí

„Ve škole nesmí být spodní prádlo vidět, taková jsou pravidla. Ale když děvčata reprezentují školu, necháme je na veřejnosti pobíhat v kalhotkách. To přece nedává žádný smysl!" argumentuje rozlícená matka. Požaduje, aby škola od takovéhoto dresu ustoupila a nedovolovala dívkám ani výběr něčeho takového. Oficiální místa totiž matce oponovala sdělením, že dívčí školní dres má dvě varianty, z nichž jedna obnáší elastické kraťasy, a pokud nějaká dívka nosí kratší variantu, je to její osobní volba.

Boj rozhořčené matky se už dostal do televize i dalších médií. Její výzvu za změnu školní sportovní uniformy za šest dní podepsalo přes 1200 lidí. „My níže podepsaní se domníváme, že uniforma by měla zakrývat spodní prádlo, nikoli být sama o sobě spodním prádlem. Žádáme o zrušení možnosti výběru extrémně krátkých spodních oděvních součástek jakožto týmového dresu pro všechny školní sporty mimo vodních," píše se mimo jiné v petici.

Všechny součásti uniformy školního dívčího týmu byly ale už před časem schváleny státní atletickou asociací jako vyhovující. Výběr spodní části dresu je ponechán na každém z děvčat. Jak to nakonec dopadne? Které z řešení bude nakonec demokratičtější? Možná se ve světě sportu nakonec ukáží jako důležitější samotné sportovní výsledky než oděv, v němž jich bylo dosaženo...

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce