Rubriky:

Ladíme

TRÉNINK: Poloviční vzdálenost, dvojnásobná rychlost?

1. listopadu 2018 13:14 - Praha

Na půlmaraton si většinou troufne více amatérských běžců než na celou maratonskou vzdálenost. Má to určitou logiku. Půlmaraton představuje přeci jen polovinu dřiny. Tedy pokud nehodláte zlomit nějaký ten rekord, pokusit se o svůj osobák nebo do toho zkrátka chcete dát všechno. Pro takové případy tu pro vás máme trénink jako dělaný.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Půlmaraton už je pořádná dálka. Ovšem kromě nezbytné vytrvalosti, pokud to s ním myslíte opravdu vážně, vyžaduje také rychlost. Na trati 21,1 kilometru uplatníte oboje. Pro specifickou půlmaratonskou přípravu je určen i tento trénink. Jeho struktura je vlastně jednoduchá, o to více se můžete soustředit na své úsilí.

Před samotným tréninkem se řádně zahřejeme několikakilometrovým lehkým během. Zařadit je určitě dobré také běžeckou abecedu i nějaké rovinky. Následuje tříminutový úsek v tempu rychlejším, než je naše cílené tempo na půlmaratón. Rychlost byste měli vyvíjet asi takovou, jako na závodech na 5 000-10 000 metrů. Plynule navazuje minutový výklus. Celý cyklus opakujeme zpočátku pětkrát, postupem času můžeme počet opakování přidávat až k maximálně 8-10. Trénink uzavírá alespoň desetiminutový závěrečný výklus.

ZRYCHLUJEME NA PŮLMARATONU
rozehřátí
3 min. ve vysokém tempu
1 min. výklus
čtyřminutový cyklus opakujeme 5-10x
závěrečný výklus

Rychlost je jedna z trénovaných položek, kterou běžec ztrácí nejrychleji. Je potřeba zařazovat rychlostní trénink alespoň jednou týdně, aby se dostavovaly nějaké hmatatelnější výsledky.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce