Rubriky:

Ladíme

TRÉNINK: Crosstraining v běžeckém hávu

13. února 2018 13:08 - Praha

Běžci trénují převážně od pasu dolů. I když všichni, kteří čtou pravidelně naši rubriku, dnes už vědí, že do správnému běhu je potřeba zapojit celé tělo. Ruce, břicho, záda, krk... to všechno by mělo vytvářet harmonický celek. Samotným během ale celé tělo nenatrénujete. Co s tím? Máme pro vás tip na jednoduchý trénink, který z vás udělá běžce celou duší i celým tělem.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Potřebovat budeme eliptický trenažér. Pokud ho nemáte doma, můžete zkusit některou z jistě blízkých posiloven. Tam si ostatně můžete v rámci warm-upu doběhnout. V případě nouze si vystačíme i s cyklotrenažérem.

TRÉNINK: Na začátek zkuste kopce po vzoru Keňanů!

Budeme pracovat v tempu mírně „nadmaratónském". Pokud zrovna nevlastníte cyklistický a běžecký wattmetr, nejdostupnějším ukazatelem bude srdeční frekvence. Tu dnes zvládají samostatně měřit i všechny zmiňované trenažéry. Pokud tedy například běháte maratón s TF 160, úkolem bude držet frekvenci tepů na cca 165 za minutu. Zpočátku to bude vypadat vcelku snadně, se zapojováním i „neběžeckých" svalů bude ovšem míra únavy stoupat rychleji, než jste zvyklí z běhu.

Začneme pětiminutovým zahřátím (můžeme nahradit během do posilovny). Následuje sestupná pyramida na úrovni mírně nadmaratónského úsilí (intenzita cca na 80 %) po 15, 10, 5 a opět 5 minutách. Jednotlivé rychlé úseky prokládáme pětiminutovým snadným tempem. Na závěr věnujeme alespoň 5 minut cool-downu.

BĚŽECKÝ CROSSTRAINING
5-10 minut rozklusání/zahřátí
15 minut na 80 %
5 minut lehce
10 minut na 80 %
5 minut lehce
5 minut na 80 %
5 minut lehce
5 minut na 80 %
5-10 minut závěrečný cool-down

Trénink trvá přesně hodinu, případně mírně přes. Do pohybu se zapojí více svalových skupin než při běhání, případně se stejné skupiny zapojí důkladněji. Rozvineme vytrvalost při vyšším stupni zatížení, pořádně proženeme svůj kardiovaskulární systém. Ve vnitřních prostorách budete ztrácet více tekutin než u běžného tréninku, nezapomeňte tedy na jejich pravidelné doplňování!

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce