Rubriky:

Odjinud

Ukrajinští veteráni našli podporu při závodech

10. října 2018 08:03 - Kyjev

V centru ukrajinského hlavního města Kyjeva se uskutečnil mezinárodní maratón, kterého se mimo jiné zúčastnili váleční veteráni nejen z Ukrajiny, ale také Spojených států amerických a Polska. Závod měl velký úspěch. Také proto z něj chtějí Kyjevané udělat tradiční svátek pohybu i prosté lidské sounáležitosti.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Devět amerických vojáků, šest polských příslušníků a 221 ukrajinských válečných veteránů urazili společně desetikilometrový úsek na maratónské trati závodu v hlavním městě. Hlavním účelem akce bylo vyjádřit podporu ukrajinským vojákům bojujícím na východě země s proruskými separatisty.

Vozil mě zajatec a od Klička jsem nedostal pěstí, říká Čech

Příslušníci všech zemí se shodli na tom, že běh byl pro ně sjednocující. Představuje prý pro ně také naději do budoucna, kdy by se měly konat i další podobné akce.

„Nejlepší podporu, kterou jsem měl, mi poskytovali kluci za mnou, kteří mě mohli kdykoli předběhnout, ale neudělali to. Pořád jsem je slyšel křičet: ‚My jsme tvůj support!' Kdyby nebylo jich, určitě bych také doběhl, ale trvalo by mi to mnohem déle," řekl veterán z ukrajinských speciálních jednotek Oleksandr Darmoros.

„Je úplně úžasné, že tady můžeme běžet. Mám na sobě tričko s nápisem ‚God help Ukraine'. Takže my tady vlastně běháme pro zraněné ukrajinské veterány. Já jsem v americké armádě u letectva. A armáda je jako bratrství bez ohledu na státní příslušnost. Takže spolupracovat s lidmi z Polska a Ukrajiny je něco jako spolupracovat s bratry z jiných zemí," řekl novinářům Michael Gielbeda.

Kiev City Marathon letos uvítal na 11 000 běžců a běžkyň.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce