Rubriky:

Odjinud

Trénoval v mrazáku, pak slavil na severním pólu. Všem kraloval Čech

13. dubna 2015 12:02 - Praha

Tréninky v mrazáku jako součást přípravy. I to můžete zařadit do své cesty, pokud chcete závodit na nejstudenějším maratónu na světě. Tam se letecky z nejsevernějšího města planety z Longyearbyenu vydal i český vytrvalec Petr Vabroušek. A vyhrál! Závod, který muselo pětačtyřicet běžců zvládnout při teplotě minus 29 stupňů Celsia.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Jednačtyřicetiletý Vabroušek opanoval North Pole Marathon v čase 4:22:24 hodiny. Že šlo o extrémní podmínky, svědčí fakt, že závod byl kvůli rozmarům počasí odložen.

Výstřední závod si vyžaduje také výstřední zacházení. Třeba využití velkoobjemového mrazáku. „Jediný důvod, proč jsem chodil běhat do mrazáku, byl ten, abych zvykl průdušky na vdechování ledového vzduchu," řekl Vabroušek před maratónem Českému rozhlasu.

Zima mu svědčí

Za Čechem doběhl druhý Australan Douglas Wilson v čase 5:01:38, třetí byl Slovák Daniel Palko - 5:08:56. Tato trojice se postavila na stupně vítězů. Celkem se ledového dobrodružství účastnili běžci z dvaadvaceti zemí.

Závod se měl původně běžet už ve středu, ale i kvůli velkému větru byl posunut. Vabroušek doběhl v extremních podmínkách první, ale na rekord trati ztratil téměř jednu hodinu. Ten drží irský vytrvalec Thomas Maguire, který si v roce 2007 zaběhl čas 3:36:10.

Vabroušek přesto dokázal, že dlouhé distance v takovém počasí může. Před dvěma lety vyhrál stokilometrový ultramaratón v Antarktidě.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce