Rubriky:

Odjinud

Když není v kleci obklíčena pletivem, jde drtit tělo do pouště

24. dubna 2015 09:10 - Praha

Když je v kleci obehnaná pletivem, pumpuje adrenalin do závratných výšek a chce soupeřku zdolat, pokořit. Ženy v MMA, bojovnice ve míšených bojových uměních, nejsou už výjimkou. Pokud ale Emily Peters-Kagan není v oktagonu, nezahálí, dává si zabrat jinak. Střihne si i ultra maratón.

 

Archiv: Emily Peters-Kagan

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Do sto šedesáti centimetrů výšky a dvaapadesáti kilogramů se vlila energie, která nechce zahálet. Třiatřicetiletá sportovkyně se 2. května pustí do padesáti běžeckých kilometrů. Trať ji čeká v Novém Mexiku, která vede pouští Chihuahua do horské obce Cloudcroft, kde závodníci zažijí od začátku až do konce převýšení přes tři tisíce metrů.

"Skutečně ráda běhám ultramaratóny," svěřila se bojovnice pro server bangordailynews.com. Nepůjde o premiéru, tuto vzdálenost běžela už před dvěma roky. "Zjistila jsem, že vytrvalostní běh mi pomáhá se rozvíjet a posilovat mozek, dokážu přitvrdit. Je to trochu v rozporu, pokud jde o trénování techniky bojových umění, ale je to zase komplexní, co do mysli a vytrvalosti."

Poznala nejslavnější ligu bojovníků

Kagan žije v Albuquerque v Novém Mexiku na jihozápadě USA. Ve městě, které má téměř půl miliónu obyvatel, se zdokonaluje v MMA. S tímto bojovým desetibojem začala v roce 2006. O tři roky později změnila trenéra, a její amatérský debut přišel jen o tři měsíce později. Jako amatérka dosáhla pěti výher a dvou porážek. Následovala vyšší úroveň.

V září 2012 se stala profesionálkou. A neztratila se. Přišla smlouva, kterou podepsal Dana White, hlavní tvář a promotér UFC, což je první a nejznámější liga bojových umění.

„Zrovna čekám na další zápas v UFC. Takže do té doby mám čas stát se lepší bojovnicí. Trénuju několikrát denně, aby moje úroveň byla konkurenceschopná. A ano, mám také i čas na malý dálkový běh," usmívá se třiatřicetiletá zápasnice MMA, která v profesionální kariéře tři zápasy vyhrála, dva prohrála.

„Mám ráda bojová umění, vždycky jsem milovala fyzickou stránku, trénink, ale také pracuji na svém charakteru," dodala Kagan, které trénuje hlavu i při ultramaratónech.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce