Rubriky:

Odjinud

Tisíce běžců v Praze odstartují při západu slunce

3. září 2015 07:25 - Praha

Kdy se vám stane, abyste odstartovali se západem sluncem. Můžete tuto sobotu. V Praze se roztočí Birell Grand Prix. Závod na deset kilometrů startuje v 19:30. Součástí této akce je i adidas Běh pro ženy na pět kilometrů, který je výlučně dámskou záležitostí. Zde se začne čas odpočítávat o hodinu a půl dříve.

 

RunCzech

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

20. ročník Birell Grand Prix Praha je součástí RunCzech běžecké ligy, která pořádá celkem sedm závodů v pěti městech České republiky. V roce 2014 se závodů zúčastnilo 69 807 běžců, za uplynulých 20 let jde už o 781 113 běžců.

Kdo má natrénováno a rád by překonal svůj rekord, má šanci. Připravená trasa desítky má svoji rychlost. Loni ji všichni tři muži na stupních vítězů zvládli pod skvělých 28 minut a zaujímají druhé, třetí a páté místo světových tabulek roku 2014.

Právě loňský vítěz Geoffrey Ronoh se vrací, aby obhájil své prvenství. Jeho největším rivalem bude vítěz z roku 2013 a držitel rekordu závodu z Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice Daniel Chebii.

„Startovní listina dokazuje, že se z RunCzech závodů stává opravdová běžecká liga. Rádi se k nám opakovaně vrací vítězové předešlých ročníků i dalších závodů a RunCzech si tak pomalu utváří své hvězdy," pochvaluje si prezident organizačního výboru Carlo Capalbo.

Zajímavosti závodu
Celková kapacita závodu je 9 000 běžců
Ve startovním poli se objeví 64 národností
Muži tvoří 65,4 % všech účastníků, 34,6 % ženy
Průměrný věk žen je 34,7 let, průměrný věk mužů je 37,6 let
Průměrný čas na 10 km 55:09. Průměrný čas žen na 5 km je 31:02
Narozeniny v den závodu oslaví 12 běžců

Mezi ženami je největší favoritkou Caroline Kilelová s osobním rekordem na 10 kilometrů 31:36. V patách jí patrně bude Amane Berisová nebo keňské duo Peres Jepchirchirová a Viola Jelagatová, pro niž bude pražský závod debutem na této trati.

V sobotu se také představí česká vytrvalecká špička. Účast přislíbila Lucie Sekanová, Kristiina Mäki, Eva Vrabcová a nebude chybět ani stálice českého běhu Petra Kamínková. Mezi muži se odehraje tradiční souboj Jana Kreisingera, Jiřího Homoláče a Víta Pavlišty.

Závod bude vysílán v přímém přenosu na České televizi, který poběží na ČT Sport od 19 do 20:30 hodin.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce