Rubriky:

Odjinud

Historický počin. Češi po 100 letech slavili

28. září 2015 09:54 - Dobříš

Více jak stoletá historie českého běhu ožila. Přímo se rozeběhla. V sobotu 19. září se konal 4. ročník Českého maratónu z Prahy do Dobříše. Oproti původním ročníkům 1908, 1909 a 1911 došlo k drobným úpravám trati, základní charakteristiky závodu však zůstaly zachovány. Tedy pěkná kopcovitá trať, převážně lesem a vítěz opět získal putovní pohár věnovaný knížetem Jerome Colloredo-Mannsfeldem.

brdman.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Sportovní fanoušci s napětím očekávali, jak se více než 100 let od předchozího závodu projeví ve vybavení, strategii i koneckonců výkonech samotných závodníků. Pořadatelé měli dost času vychytat organizační nedostatky předchozích ročníků, takže časomíra, sledování poctivého průběhu trati i velký počet občerstvovacích stanic fungovaly bezchybně. Někteří závodníci sice vyžadovali stejně jako v historických závodech občerstvení doušky vína a masáže lýtek koňakem, ale na průběh závodu to nemělo vliv.

Trať přišlo pokořit 66 sportovců, což je historicky rekordní účast.

Absolutním vítězem se stal Petr Švarc z Příbrami v čase 2:58:15 a zapsal se tak mezi historické vítěze Arnošta Nejedlého, Jana Snopka a Františka Slavíka. Jen jediná sekunda chyběla Švarcovi k překonání rekordu trati z roku 1911, jehož držitelem zůstává František Slavík z AC Sparta. K Slavíkovu rekordu je třeba poznamenat, že byl vytvořen na kratší a méně technicky náročné trati.

"Poprvé také startovaly ženy a nevedly si vůbec špatně, zvítězila Radka Ficová z Dobříše v čase 3:54:52 a ustavila tak ženský rekord trati. I ona obdržela putovní pohár," řekl Michal Dudla z portálu brdman.cz.

Michal Dudla, Pavel Svoboda

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce