Rubriky:

Odjinud

Nečekaná chyba rozhodla o světové raritě. Pak přišly jen omluvy

18. listopadu 2015 09:00 - Praha

Půlmaratón v Bangkoku se zapíše do historie. Žádné překonání světového rekordu ale nečekejte. Organizátoři trati, která má za normálních 21 kilometrů a pár metrů, si připsali smutný rekord, který překvapil, mnohé běžce rozzlobil a unavil. Trasa byla na neděli vyměřena tak, že byla nakonec o téměř sedm kilometrů delší.

 

Facebook: Copenhagen Half Marathon

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Závod, který se konal v neděli, se stal historickým z důvodu chybného měření. Trať měla dvě kola, ale běžci si v každém protáhli své měření s časem nevědomky o více než tři kilometry. Obrátka byla posunuta o pár kilometrů.

Hněv závodníků se začal šířit na sociálních sítích, thajská běžecká asociace, která byla jedním z organizátorů, se podle serveru theguardian.com, přiznala v pondělí. „Asociace se omlouvá za chybu, v budoucnosti se to už nestane," kál se viceprezident Songrakm Kraison k závodu, který měřil téměř 28 kilometrů a byl o třicet procent delší než měl být. Co by se stalo, pokud by se běžel v neděli maratón? Běžci by se možná dočkali šedesáti kilometrů.

Co bude za rok?

Přesto se našli běžci, kteří tento půlmaratón vzali i s humorem, někteří ale ne. „Směšné." „Opravdu masivní výpočet." „Neuvěřitelně nebezpečné pro běžce, kteří trénovali jen na půlmaratón." Další se nebáli označit tento půlmaratón jako - super půlmaratón. Našli se i tací, kteří tuto sportovní událost brali jako vedlejší produkt inflace. „Startovné bylo pro letošní rok zvýšeno, tak jste dostali i více kilometrů."

Pomýlení netajila ani atletická asociace Thajska, která na akci dohlížela, také přiznala politování. Generální sekretář Surapong Ariyamongkol už probíral s organizátory tento omyl. Co bude za rok? Dostanou závodníci o pár kilometrů méně?

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce