Rubriky:

Odjinud

Monstrum se probouzí. A znovu útočí na rekordy

7. ledna 2016 09:14 - Linec

Pamatujete si ještě na „běhající monstrum“, které v únoru minulého roku překonalo světový rekord v sedmidenním běhu na pásu? Už to vypadalo, že má s pohybem, respektive běháním utrum. Fractura patellae a zdlouhavé léčení. Co bude dál? Rainer Predl už zase vystrkuje růžky!

 

facebook R. Predla

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Zlomenina čéšky. Ze zranění, která mohou běžce postihnout, jedno z nejnepříjemnějších. Na Rainera Predla čekala půlroční rehabilitace. Už koncem minulého roku ale opět vstupuje do stavu běhajících. Nebojí se toho a jde na to opravdu „s rozběhem". Jak jinak označit zrychlení z 0 na 130 kilometrů za týden? V tréninkovém plánu se vyjímá také 13hodinové proběhnutí (bratru 118 kilometrů).

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

A světovými rekordy ověnčený Rakušan to nedělá jen tak pro zábavu. Má velké plány ‒ po svém úspěšném „monstrózním" projektu (Monster Project) se chystá znovu plnit stránky knih rekordů. „Oproti zlomenině jsou rekordy přeci jen trochu hezčí a zábavnější," vyjádřil se k tomu 25letý Predl pro média.

A co tedy chystá? UVA! Naštěstí to neznamená, že by chtěl vyzařovat určitý druh ultrafialových paprsků pro člověka v nadměrné míře škodlivých, ale zářit bude nejspíše také. Po dokončení UrrVanAsten 48, dvoudenního non-stop běhu. Akce bude startovat 7. 7. v 17:00 v zábavním parku v rakouském Astenu nedaleko Lince. Rakouský rekord ve 48hodinovce činí úctyhodných 346,33 kilometrů a minimálně tento má v červenci padnout. Běhat se bude na okruhu dlouhém 1200 metrů a na spánek rekordman během těchto dvou dnů nepomýšlí vůbec.

ČTĚTE TAKÉ: „Běhající monstrum" překonalo světový rekord v sedmidenním běhu na páse

Kmotrem akce bude známý rakouský moderátor Alexander Rüdiger, který atleta na několik koleček doprovodí. Vítaný je ale každý, kdokoli může mladého běžce doprovodit na libovolnou vzdálenost ‒ součástí rekordního pokusu tak můžete být i vy. Přidáte se? Nebo budete alespoň držet palce? Neučiníte tak zbytečně, za každý naběhaný kilometr půjdou peníze pro lidi bez střechy nad hlavou.

René Kujan, Sport.cz

Dokázali byste dva dny nespat a odolávat fyzické námaze?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce