Rubriky:

Odjinud

Monstrum se probouzí. A znovu útočí na rekordy

7. ledna 2016 09:14 - Linec

Pamatujete si ještě na „běhající monstrum“, které v únoru minulého roku překonalo světový rekord v sedmidenním běhu na pásu? Už to vypadalo, že má s pohybem, respektive běháním utrum. Fractura patellae a zdlouhavé léčení. Co bude dál? Rainer Predl už zase vystrkuje růžky!

 

facebook R. Predla

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Zlomenina čéšky. Ze zranění, která mohou běžce postihnout, jedno z nejnepříjemnějších. Na Rainera Predla čekala půlroční rehabilitace. Už koncem minulého roku ale opět vstupuje do stavu běhajících. Nebojí se toho a jde na to opravdu „s rozběhem". Jak jinak označit zrychlení z 0 na 130 kilometrů za týden? V tréninkovém plánu se vyjímá také 13hodinové proběhnutí (bratru 118 kilometrů).

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

A světovými rekordy ověnčený Rakušan to nedělá jen tak pro zábavu. Má velké plány ‒ po svém úspěšném „monstrózním" projektu (Monster Project) se chystá znovu plnit stránky knih rekordů. „Oproti zlomenině jsou rekordy přeci jen trochu hezčí a zábavnější," vyjádřil se k tomu 25letý Predl pro média.

A co tedy chystá? UVA! Naštěstí to neznamená, že by chtěl vyzařovat určitý druh ultrafialových paprsků pro člověka v nadměrné míře škodlivých, ale zářit bude nejspíše také. Po dokončení UrrVanAsten 48, dvoudenního non-stop běhu. Akce bude startovat 7. 7. v 17:00 v zábavním parku v rakouském Astenu nedaleko Lince. Rakouský rekord ve 48hodinovce činí úctyhodných 346,33 kilometrů a minimálně tento má v červenci padnout. Běhat se bude na okruhu dlouhém 1200 metrů a na spánek rekordman během těchto dvou dnů nepomýšlí vůbec.

ČTĚTE TAKÉ: „Běhající monstrum" překonalo světový rekord v sedmidenním běhu na páse

Kmotrem akce bude známý rakouský moderátor Alexander Rüdiger, který atleta na několik koleček doprovodí. Vítaný je ale každý, kdokoli může mladého běžce doprovodit na libovolnou vzdálenost ‒ součástí rekordního pokusu tak můžete být i vy. Přidáte se? Nebo budete alespoň držet palce? Neučiníte tak zbytečně, za každý naběhaný kilometr půjdou peníze pro lidi bez střechy nad hlavou.

René Kujan, Sport.cz

Dokázali byste dva dny nespat a odolávat fyzické námaze?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce