Rubriky:

Odjinud

Moravský adrenalin se blíží. Kdo zdolá nejrychleji v Brně 631 schodů?

19. května 2016 13:00 - Brno

Tady se při běhání nedopočítáte. Budete mít jiné starosti - lapat po dechu, bojovat s kyselinou mléčnou, která bude ochromovat vaše stehna a lýtka. Přitom vás nečeká kvantum kilometrů, ale kvapík po schodech, brněnských schodech - 631 schodů v budově AZ Tower - přesně takovou výzvu přijaly téměř tři stovky běžců, které se již zaregistrovaly na druhý ročník závodu Schody AŽ nahoru. Ten se uskuteční v neděli 22. května od 10 hodin.

 

behejbrno.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Necelých 159 sekund. Slavil a stál nejvýše, tak tomu bylo loni. Nejlepším se stal Tomáš Maceček, který se běhu do schodů věnuje i na mezinárodní úrovni. „Trať je super, je to krásná budova jak zvenku, tak schody zevnitř, organizačně taky parádní, takže pěkný závod," liboval si před rokem.

Intenzivní sportovní výkon, adrenalin i jedinečný výhled na jihomoravskou metropoli může zažít kdokoliv z široké veřejnosti, akce není nijak výkonnostně omezena. Přidáte se? „Závod pořádáme jako zpestření tréninku nebo novou metu k pokoření pro každého. Zároveň jsme zvědaví, jak se na schodech poperou běžci, kteří stáli na stupních vítězů v dubnovém Brněnském půlmaratónu a desítce, třeba Lukáš Kučera nebo Lenka Kohnová," řekl hlavní organizátor Aleš Čtvrtníček.

Každý, kdo doběhne, bude odměněn. V cíli se každý může těšit na pamětní medaili a vrcholovou fotografii. Pro tři nejrychlejší muže i ženy v absolutním pořadí bude připravena také finanční prémie.

Padnou rekordy?

„Zajímá nás, jestli padnou loni ustanovené rekordní časy, jako je ten mužský s hodnotou 2:38 a ženský 3:27," uvedl Čtvrtníček. Právě tyto výsledky se jmény Tomáše Macečka a Petry Veselé budou mít nově v budově AZ Tower své čestné místo.

Novinkou letošního ročníku bude online videopřenos z průběhu závodu. Závodníky ale mohou přijít povzbudit fanoušci přímo do budovy AZ Tower. „Už se moc těším a sama jsem zvědavá, jestli to letos opět bude rychlý čas," dodala loňská vítězka z Brna.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce