Rubriky:

Odjinud

Cesty za vrcholy: padl desátý maratón v 10 dnech

15. června 2016 13:22 - Praha

Komunikace s technikou se musí někdy obcházet, jinak bychom nikam nedoběhli. V tomto případě to ví bezpečně i redaktor behani.sport.cz, který podstupuje během tří týdnů každý den maratón. V úterý René Kujan uběhl další, desátý v deseti dnech. Jeho sporttester mu vyslal jasnou zprávu: doba zotavení 120 hodin, tedy pět dnů volno, relaxace, pauza. Jenže to nejde, dneska se běží dál.

 

Archiv: René Kujan

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Cesta zdolat za 22 dní 7 nejvyšších vrcholů, 7 nejvyšších pohoří a uběhnout okolo 1000 kilometrů pokračuje zdařile dále. To vše pro podporu neziskové organizace České asociace paraplegiků.

Občas s přáteli, většinou ale běží sám, kde je jen on a myšlenky. Proto povzbudí, když můžete složit hlavu u známých. „Noc u přátel byla pozitivní. Nahřál jsem tělo před ohněm v krbu, dobře jsme pojedli i popili. Úterní kilometry pak ubíhaly mnohem snadněji," přiznal po několikadenních střevních potížích běžec.

Pomozte vozíčkářům také. Podpořit organizaci CZEPA můžete libovolným finančním příspěvkem. I malá částka dokáže pomoci na vrchol! Vybranou částku ČSOB zdvojnásobí. Akce "Cesty na vrchol" odstartovala 5. června a končí 26. června.

Až do Děčína vedla trasa po cyklostezce podél Labe, což byly snadné kilometry proti některým, které se táhnou z kopce, do kopce, případně v terénu. Kopcovité hrátky začaly za Děčínem. Tam opět boj s převýšením a vozíkem.

"Pokusy o odlehčení vozíku moc nepomohly. Ve stoupání to nebylo vůbec cítit, ale každé peklo má svůj konec. Přes Dobrnou a Huntířov jsem se dostal do Staré Olešky, malé vísky, kde umí překvapivě dobře vařit. Už jsem ve stavu, kdy si to můžu i vychutnat, tak jsem se rozhodl zůstat ve zdejším penziónu i přes noc. Tělo se během dneška dalo snad už do pořádku. Teď ještě řádně promasírovat nohy a zrelaxovat. Ve středu budou zase kopce," dodal s nadšením v hlase Kujan. Dnes ho čeká jedenáctý maratón v jedenácti dnech.

Kdy a kde se můžete ještě potkat
18. června Sněžka (1602 m n.m.), 130 km k dalšímu vrcholu
21. června Kralický Sněžník (1423 m n.m.) 23 km k dalšímu vrcholu
22. června Smrk (1125 m n.m.) 29 km k dalšímu vrcholu
22. června Praděd (1492 m n.m.) 172 km k dalšímu vrcholu
26. června Lysá hora (1323 m n.m.)
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce