Rubriky:

Odjinud

Zkracování trasy se tentokrát nevyplatilo. Vosy převzaly úlohu trestajících rozhodčích

23. září 2016 08:30 - Kassel

Nepříjemné překvapení zažili účastníci minimaratónu v německém Kasselu. Nepěkné zakončení měl závod pro čtyři desítky dětí. Napadly je totiž rozzuřené vosy, některé z dětí dokonce vícekrát. Německému listu HNA to sdělil vedoucí zdravotní služby dr. Knappe. Příčinou byla zřejmě snaha některých z dětí zkrátit si vytýčenou trasu.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Malí závodníci se v parku pokusili nalézt zkratku oficiální trasy a nedaleko oranžerie proběhli křovím, kde měly naneštěstí hnízdo ne zrovna přátelsky naladěné vosy. Lékařskou pomoc pak muselo vyhledat 39 dětí. Mnoho z nich bylo ošetřeno nedaleko cíle na kraji městského stadiónu. Jeden chlapec byl ale pobodán do takové míry, že musel být převezen do nemocnice.

ČTĚTE TAKÉ: Bez fyzické aktivity umřete dříve. Tak jako většina lidí na světě

„Mnoho dětí bylo hmyzem bodnuto pouze jednou, takže jsme je jen krátce ošetřili a mohly zase jít. Pár dětí utrpělo mnohačetné pobodání. Jednoho chlapce s minimálně osmi žihadly jsme museli sanitkou nechat převézt do nemocnice, kde strávil noc na lůžku jednotky intenzivní péče. Nyní se mu daří znatelně lépe a mohl být přeřazen na běžné oddělení," komentoval situaci vedoucí zasahující lékař. Chlapec utrpěl anafylaktický šok a jeho krevní oběh se zhroutil. Spouštěčem reakce byl právě vosí jed. Většina z dětí ale ihned po ošetření pokračovala v závodě a již šťastně jej dokončila.

Vosí jed obsahuje enzymy, které mají neurotoxické účinky (poškozují nervové tkáně), a polypeptidy devastující stěny krevních kapilár. Průvodním jevem bodnutí mohou být v závislosti na dávce jedu silné bolesti a otoky. Hmyz využívá svého jedu při uchvácení kořisti, popřípadě ke své obraně. Na rozdíl od včely může vosa své žihadlo použít  opakovaně.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce