Rubriky:

Odjinud

Extrémní závod kolem Elbrusu vás vysaje

8. srpna 2017 08:09 - Praha

Bez tréninku nemáte šance. Tohle je extrém, který se vám zaryje pod kůži. Takový je ruský ultra běh kolem Elbrusu, který nabídl 112 poctivých kilometrů. Běžci se dostali až do výšky kolem pěti tisíc metrů. Startovalo se ve skupinách, to kvůli bezpečnosti a horským předpisům. Trailu se účastnilo na 800 ultra maratónců z 23 zemí.

Video již není dostupné

sntv

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Tento závod je mnohem více nebezpečný a technicky obtížnější než ten okolo Mont Blancu. Je zde hodně ostrých, písečných a kamenitých oblastí, které představují riziko," popsal záludnosti trati Maxim Tarakanov, bezpečnostní důstojník.

Do tohoto terénu mohou jen ti, kteří mají zkušenosti a tisíce kilometrů za sebou. Vědí to i organizátoři, mají své zkušenosti. Často také negativní.

"Rizika jsou spojena především s přeceňováním svých schopností, pak tu jsou náhlé změny klimatických podmínek. Samozřejmě svůj vliv mají také účastníci, kteří nejsou dostatečně připraveni. Faktorem jsou i lidské psychologické bariéry," vyjmenoval možné trable ředitel závodu Ivan Kuzmin, což potvrdila i ta, která si vyběhla okolo Elbrusu, s výškou 5642 metrů nejvyšší hory Kavkazu a Ruska.

„Cítím se strašně unavená, myslela jsem, že ten závod nikdy neskončí. Bylo to velmi obtížné, všude jen bolest," přiznala Anastasiya Gultarovová v cíli.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce