Rubriky:

Odjinud

Extrémní sportovec se vzdal svého zraku, aby pomohl

6. října 2017 08:24

Známý německý extrémní sportovec Emin da Silva se pustil do další výzvy. Aby pomohl sdružení starajícímu se o slepé a zrakově postižené lidi, rozhodl se letošní půlmaraton v rámci Bremen-Marathon absolvovat naslepo. Ani tento jeho počin se neobešel bez zájmu médií, ale i potíží.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Da Silva celý závod o délce 21,1 kilometru absolvoval se zavázanýma očima, respektive s nasazenými látkovými zaslepujícími brýlemi. Na cestu se však nevydal tak úplně sám. Doprovod mu – stejně jako je tomu u opravdu zrakově postižených sportovců – dělala takzvaná vodička, s níž je sportovec spojený tenkou šňůrkou a v případě potřeby mohou kontakt a vedení zintenzivnit držením se za ruce.

Fotbalové voodoo očarovalo Werder Brémy, klub s miliardovým rozpočtem

Že je tento způsob překonávání vzdáleností obtížnější než ten běžný, o tom není pochyb. Dvojice ovšem i přes všechny komplikace dokázala cílovou pásku protrhnout ještě v čase pod dvě hodiny. Na trase se jí podařilo vícekrát úspěšně zabránit ošklivému pádu. „Musím složit obrovský kompliment vodičce. Bez ní bych celý závod nedokázal v pořádku absolvovat. Jen s velkým vypětím se mi podařilo třikrát odvrátit nevyhnutelný pád. Došlo také k několika kolizím s ostatními běžci, jednou se mi do cesty postavil chodník. Ale díky vodičce se nakonec vše v dobré obrátilo," řekl běžec novinářům z Weser Report.

Oh Gott 🏃 ich komme von meiner Emotionen nicht mehr runter 😍 Ich habe es nicht gesehen, aber mehr gehört und mehr gefü...

Zveřejnil(a) Emin da Silva dne 2. říjen 2017

Touto akcí se da Silva snažil upozornit na problémy lidí se zrakovým postižením a zároveň pro ně vybrat určitou finanční pomoc. To se mu také podařilo a celkem 700 eur (necelých 20 000 korun) bylo předáno sdružení Bremer Blinden- und Sehbehindertenverein.

kü, Sport.cz

Dokázali byste podobný závod absolvovat naslepo?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce