Rubriky:

Radíme

TEST: Triko Icebreaker Strike Short Sleeve Half Zip

13. března 2015 07:14 - Praha

Postupně rozšiřujeme paletu testovaných výrobků z vlny merino. Dnešní vlněné výrobky zpracované moderními technologiemi nekoušou a mají mnoho skvělých vlastností, pro které si nachází stále širší oblibu. Mezi sportovci obecně, ale výrazně i mezi běžci. Tento přírodní materiál totiž stále v mnoha ohledech předčí moderní funkční materiály.

 

Jan Handrejch, Právo

Triko Strike vás zaujme na první pohled. Hezky zpracovaný kousek prádla s vkusně propojenými černými a šedými panely, decentně dokreslený žlutým límečkem a polorozepínáním na zip. Oděvní součástka vhodná jako nejspodnější vrstva i jako samostatný kousek.

Bezešvé lepení

Zaujme také způsob zpracování – zkřížení pokrokové bezešvé technologie (lepení) s jemným a pohodlným kulatým stehem. Triko se velmi příjemně nosí a pružnost materiálu zaručí, že vás při pohybu nebude nijak omezovat. Nepřekvapí snad ani skutečnost, že zip je z kvalitní dílny YKK, doplněný o reflexní proužek. Reflexní je také označení výrobce v pravé dolní části a dokonce i obě ramenní bezešvá spojení, stejně jako logo na levém rukávu. Triko zároveň nepůsobí jako výhradně sportovní kus oblečení a s úspěchem jej lze využít i při běžných společenských událostech.

Vlna merino
příjemná na tělo
přispívá k regulaci tělesné teploty za plusových i mínusových teplot
vlastnosti si zachovává i v mokrém stavu
výrazným způsobem snižuje tvorbu zápachu
nízká hmotnost, dobrá sbalitelnost

Vlna i dřevní vlákna

Novozélandský výrobce se vydal poněkud jiným směrem než někteří jiní výrobci sportovních oděvů z vlny merino. Zatímco námi doposud testované trika byla vždy ze 100% vlny, Icebreaker používá směs vlny, elastanu, nilonu a lyocellu. Zdá se, že zvolil vhodnou kombinaci materiálů, aniž by to ohrozilo největší výhody vlněných svršků. Některé panely Striku tak mají „jen" 61 % vlny, jiné (síťované vložky) 85 %. Namícháním materiálů se docílí větší prodyšnost a rychlejší vysychání tkaniny.

Triko výborně slouží při svižných sportovních aktivitách, mezi něž určitě patří také náš běh. Dobře odvádí vlhkost a vhodně zahřeje. Na rozdíl od konvenčních funkčních trik nezačíná zapáchat po půl hodině používání, ale klidně jej můžete navléknout i několik tréninků po sobě, než manželka sezná, že potřebuje do prádla.

Celá záda a podpaží až do poloviny boků jsou síťovaná, což komfortu při vyšších obrátkách jen přidává. V chladnějším počasí se nám osvědčil i vysoký límec, z něhož lze po dopnutí zipu vytvořit i jakýsi polorolák. Ten vás v případě nouze udrží v teple až po bradu.

Orientační cena: 2500 Kč

Z vlny merino jsme otestovali také:
Devold Wool Mesh Man Shirt
Bergans Soleie Shirt, Tee, Tights, Beanie

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce