Vítkovice, Střešovice a Future jsou jednu výhru od semifinále

Florbalisty Vítkovic, Tatranu Střešovice a SSK Future dělí jedna výhra od postupu do semifinále extraligy, když v domácím prostředí zvládli i druhé zápasy čtvrtfinálových sérií. Vítěz základní části z Vítkovic v neděli zvítězil nad Chodovem 9:2, mistrovský Tatran Střešovice zdolal Liberec 3:1 a hráči Future vyhráli nad FBC Ostrava 5:3. Bulldogs Brno udolali Mladou Boleslav 2:1 po samostatných nájezdech a vyrovnali na 1:1 na zápasy.

Chodov držel krok s Vítkovicemi jen v úvodní třetině, kdy po rychlých trefách Lukáše Hrubého a Jiřího Mojžíška snížil Petr Šochman. V druhé třetině Ostravané čtyřmi góly definitivně rozhodli a už jen navyšovali skóre. "Dnes jsme si zápas užili, hráli jsme koncentrovaně, využili šance a stihli i pobavit diváky," pochvaloval si trenér Radomír Mrázek.

Střešovice vedly od 9. minuty po trefě Adama Štegla a ve druhém dějství zvýšili už na tříbrankový rozdíl gólem v přesilové hře Tomáš Vávra a pak ještě Aleš Hlavička. Ještě před druhou přestávkou sice snížil Vojtěch Krupička, ale Tatran náskok do konce utkání uhájil.

Hráči SSK Future drželi dlouho těšný náskok po gólu Miloše Tyla, ale téměř se závěrečným klaksonem druhé části vyrovnal Robin Žydel. Závěrečná část byla na branky bohatší. Michal Soukup s Danielem Šebkem zvýšili na 3:1, stav sice korigoval Petr Skácel, ale Ondřej Riebauer s Michalem Vrtiškou pojistili výhru. Snížení Michala Ďopana už Pepinu nebylo nic platné.

Bulldogs potřebovali po sobotním zaváhání zabrat a vedli od 9. minuty po gólu Luďka Ondráčka. Před polovinou základní hrací doby ale vyrovnal Radek Gwuždž. Rozhodovaly až nájezdy, v nichž si připsal vítěznou trefu Jan Valčík.

Extraliga florbalistů - čtvrtfinále, 2. zápasy:
1. SC SSK Vítkovice - JM Chodov 9:2 (2:1, 4:0, 3:1)
Branky: 26. a 38. Tokoš, 2. L. Hrubý, 4. Mojžíšek, 23. Ťopek, 33. P. Suchánek, 47. Tomašík, 48. Hanic, 55. Folta - 5. a 48. Šochman. Stav série: 2:0.
Tatran Střešovice - FBC Liberec 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 8. Štegl, 32. Vávra, 39. Hlavička - 40. V. Krupička. Stav série: 2:0.
SSK Future - FBC Ostrava 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)
Branky: 16. Tyl, 48. Michal Soukup, 48. Šebek, 52. Riebauer, 54. Vrtiška - 40. Žydel, 50. Skácel, 55. Ďopan. Stav série: 2:0.
Bulldogs Brno - Sokol Mladá Boleslav 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. Ondráček, rozhodující sam. nájezd Valčík - 28. Gwuždž. Stav série: 1:1.