Andorra - Česko 0:3Jednadvacítka si jasně poradila s outsiderem a v boji o ME skončí nejhůře druhá

Čeští fotbalisté do 21 let v úterním kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2023 porazili Andorru 3:0. Dvěma góly se blýskl Daniel Fila. Češi drží naději na vítězství ve skupině, ve které skončí nejhůře na druhém místě.

Daniel Fila (vpravo) oslavuje gól v síti Andorry s Adamem Karabcem (10) a Martinem Rynešem (17)

Výběr trenér Jana Suchopárka zvítězil v probíhající kvalifikaci pošesté a upevnil si vedení v tabulce o šest bodů před druhou Anglií. Ta zvítězila v Albánii rovněž 3:0 a má k dobru ještě dva zápasy.

Na závěrečný turnaj do Rumunska a Gruzie v roce 2023 přímo postoupí vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst. Zbylých osm týmů z druhých příček čeká baráž. Suchopárkův výběr zakončí kvalifikaci v červnu domácími zápasy s Anglií a Andorrou.

Češi prožili výborný vstup do utkání a už po šesti minutách otevřel skóre Karabec po přihrávce spoluhráče ze Sparty Součka. Za další čtyři minuty Karabec asistoval u Filovy branky.

Ve druhé půli se po Rynešově volném kopu prosadil opět Fila. Čtvrtý zásah hostů mohl přidat střídající Ostrák, jenže jeho ránu zastavilo břevno. Andorra prohrála i sedmý kvalifikační duel a jako jediná zůstává ve skupině G bez bodu.

Kvalifikace ME 2023 fotbalistů do 21 let - skupina G
Andorra - Česko 0:3 (0:2)
Branky: 10. a 56. Fila, 6. Karabec. Rozhodčí: De Gabriele - Spiteri, Scerri (všichni Malta). ŽK: Babot, Guillen, Remolins, Vales, Bellido, Gomes - Souček.
Andorra: Rabelo - Rodrigues, Bellido, Babot (74. Bienert), Guillen (74. Gomes), Alonso - Pubill (84. Sola), Ramolins, Vales, Fernandes (83. Palou) - Rosas (74. Roma). Trenér: Casals.
Česko: Jaroš - Cedidla, Vitík, Hranáč (63. Knapík), Ryneš - Souček, Žambůrek - Daněk, Ševčík (63. Beran), Karabec (63. Ostrák) - Fila (76. Koubek). Trenér: Suchopárek.
Slovinsko - Kosovo 0:0
Albánie - Anglie 0:3 (0:0)