Kladno - Třinec 3:1Extraliga má nového lídra. Po výhře nad Třincem se do čela vyšvihli kladenští Rytíři

39. Hlaváč 1 : 0
43. Dragoun 2 : 0
49. Kuchler 3 : 0
60. Růžička 3 : 1

Kladno

Jen necelých čtyřiadvacet hodin vydrželi hokejisté brněnské Komety osamostatněni na čele extraligové tabulky. Po výhře 3:1 nad Třincem v dohrávce 8. kola se na nejvyšší příčku zásluhou lepšího skóre prodrali Rytíři Kladno, kteří triumfovali už v šestém zápase v řadě. Duel s Oceláři byl však dlouhou dobu vyrovnaný, k vítězství Středočechy nasměroval trefou ze 39. minuty Hlaváč.

V kladenské sestavě figuroval i obránce Tomáš Kaberle, který kvůli nachlazení vynechal úterní trénink. Začalo se pořádně zostra, žádné oťukávání. Pozornost Chábery nejprve vyzkoušel hostující Květoň, z protiútoku vzal při přečíslení dvou na jednoho zodpovědnost na sebe Patera, Hamerlíka ale neprostřelil.

Rytíři si udržovali mírnou převahu, o největší nebezpečí se zejména při přesilovkách starala jejich elitní formace. V šestnácté minutě fauloval třinecký zadák Hrabal Valského a sudí nařídili trestné střílení. To však sám postižený provedl ledabyle a bezbrankový stav vydržel. Stejně jako po zakončení kanonýra Růžičky na straně druhé, jehož rána skončila na horní tyčce.

Po změně stran tempo hry lehce opadlo, nebezpečnější však zůstávali domácí. Nejprve po pěkné akci Kaberleho netrefil odkrytou branku Hovorka, pak si od pravého mantinelu vybruslil Tlustý, jemuž první střelu vyrazil Hamerlík a následná dorážka skončila mimo.

Bezbrankové skóre prolomil Hlaváč

Zahrozil ale i Třinec. Polanský se protáhl až před Cháberu, ten ale dělovku vytěsnil pravým ramenem nad branku. Bezbrankový stav vydržel až do začátku devětatřicáté minuty. Po Paterově vyhraném buly napřáhl při hře ve čtyřech Hlaváč a trefil skulinku mezi Hamerlíkovými betony. Třinec pak před druhou sirénou hrál téměř minutu ve čtyřech proti třem, vyrovnat se mu ale nepovedlo.

Ještě blíže byli Oceláři k trefě v úvodu třetí části, Cháberu ale po Rothově střele podruhé v zápase zachraňovala horní tyčka. A tak udeřilo Kladno, když Dragounova rána skončila od břevna v síti. Stejně jako Hlaváč se i autor druhého gólu Středočechů dočkal své premiérové trefy v sezóně.

Ve 49. minutě vedlo Kladno už o tři góly. Kuchlerův pokus sice Hamerlík lapil, padající vlastní obránce ale třineckého gólmana natlačil do branky i s kotoučem. Třinec v závěru nevyužil dvojnásobnou přesilovku. Až 29 vteřin před koncem korigoval skóre kanonýr Růžička, který se trefil i v osmém zápase v sezóně a skóroval už podeváté.

Za zmínku stojí i nevydařené představení třineckého obránce Lukáše Zíba, kterého rozhodčí v 53. minutě poslali už popáté na trestnou lavici a jelikož dříve dostal i osobní desetiminutový trest, celkem v zápase vyfasoval dvacet minut.

8. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 39. Hlaváč (Patera), 43. Dragoun (Kuchejda, Eberle), 49. Kuchler (Valský) - 60. M. Růžička (Varaďa, Bonk). Rozhodčí: Fraňo, Wagner - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:6, navíc Zíb (Třinec) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 6590.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klesla, Klouček, od 10. navíc Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.