Bilbao - Real Madrid 0:2Real Madrid začal ligu výhrou

Real Madrid v prvním kole španělské fotbalové ligy zvítězil na hřišti Athleticu Bilbao 2:0. Při soutěžním debutu za Real skóroval Jude Bellingham.

Rodrygo z Realu se raduje po gólu proti Bilbau.

Španělští vicemistři otevřeli skóre po necelé půl hodině hry. Carvajal ve vápně skluzem vybojoval míč pro Rodryga a ten prudkou střelou na přední tyč překonal brankáře Simóna. Bellinghamova trefa přišla za dalších osm minut. Dvacetiletý anglický reprezentant, který přišel z Dortmundu za více než 100 milionů eur, zůstal při rohu nehlídaný a Alabův centr poslal do sítě. V druhém poločase Real přišel o obránce Militaa, který pět minut po přestávce opustil hřiště v slzách kvůli zranění levého kolena.

San Sebastian doma remizoval s Gironou 1:1. Za hosty skórovala nová posila Dovbyk z ukrajinského Dnipra-1, které bude ve čtvrtek hrát odvetu třetího předkola Evropské ligy proti pražské Slavii.