Dynamo - Lev 2:4Demolice! Hokejisté Lva zničili mistrovské Dynamo s hvězdným Ovečkinem

Moskva

Proti jednomu z nejlepších týmů Kontinentální ligy se vytáhli hokejisté pražského Lva. Nováček soutěže uspěl na ledě Dynama Moskva, úřadujícího šampióna KHL a zároveň i lídra letošní sezóny. Na vítězství českého týmu v poměru 4:2 se třemi body za dvě branky a jednu asistenci podílel útočník Tomáš Rachůnek. Další zápas čeká svěřence trenéra Václava Sýkory v neděli od 14:00 SEČ v Petrohradu.

Tomáš Rachůnek (vpravo) z týmu Lev Praha se raduje se svým spoluhráčem Vitalijem Karamnovem.

V úvodu se Lev ubránil při Hossově vyloučení, když Pöpperle pokryl šance Volkova a Kokareva. Pražané odolali náporu Dynama a začali také ohrožovat brankáře Šaryčenkova, který musel zasahovat proti pokusům Surového a Mikuše.

Lev pak odolal při Danielssonově trestu a při úniku nevyzrál na gólmana Dynama Surový. V 16. minutě už se ale český tým radoval z vedení, když se po vhazování trefil od modré čáry mezi Šaryčenkovovy betony Rachůnek. Vyrovnat mohl ještě v první třetině Tolpeko, ale Pöpperle se vyznamenal.

Na začátku druhé části při Ovečkinově vyloučení pálil z úhlu Klepiš, potom hvězda Dynama po návratu z trestné lavice svůj průnik před Pöpperleho nezakončila. V další přesilovce po nedovoleném zákroku Gyngeho se Lev dočkal zvýšení náskoku. Chárovu ránu ještě Šaryčenkov vyrazil, ale na Krejčíkovu střelu od modré čáry nestačil.

Ruská snaha narážela na neprůstřelného Pöpperleho

V další početní výhodě přestřelil branku Bartečko, ještě v oslabení měl možnost také Kokarev, ale Pöpperle byl neprůstřelný. Lev se pak bránil ve čtyřech oslabeních za sebou, včetně 27 vteřin ve třech proti pěti, ale Dynamu nepovolil kontaktní gól.

Naopak hosté v závěrečné části rychle potvrdili výhru. Po 53 vteřinách se zapsal mezi střelce Klepiš, který vytěžil z Rachůnkovy práce. Pöpperleho vzápětí nepřekonal Soin s Tolpekem a ani při Řepíkově vyloučení Kokarev. Ve 46. minutě naopak po Porselandově akci dorazil úspěšně do odkryté branky Rachůnek.

Dynamo hrající bez švédské hvězdy Bäckströma se snažilo zkorigovat stav. Pestunov a Graňák ještě neuspěli, ale v 51. minutě pokazil Pöpperlemu čisté konto Kokarev. Domácí ještě 139 vteřin před koncem skórovali podruhé díky Cvetkovovi, ale více zdramatizovat se jim závěr nepodařilo ani v power play.

Lev venku vyhrál třetí z posledních čtyř utkání. "Byl to dnes velmi těžký zápas. V první třetině jsme byli několikrát vyloučeni a bylo moc důležité, že jsme nedostali gól. Naše dobrá hra v oslabení byla podle mě klíčová pro vývoj utkání," řekl trenér pražského celku Václav Sýkora. "Dali jsme čtyři góly, což je výborné. Navíc velmi dobře zachytal Tomáš Pöpperle, který nás v některých momentech velmi podržel," doplnil český kouč k duelu, který se hrál v Balašiše.

Kontinentální hokejová liga:
Dynamo Moskva - HC Lev Praha 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 51. Kokarev, 58. Cvetkov (Volkov, Solovjov) - 16. T. Rachůnek (Hunkes, Klepiš), 24. Krejčík (Voráček), 41. Klepiš (T. Rachůnek, Vrána), 46. T. Rachůnek (Porseland, Voráček). Rozhodčí: Bělov, Kiseljov - Michel, Šichanov. Vyloučení: 5:8, navíc Němec (Lev) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3621.
Dynamo Moskva: Šaryčenkov - Graňák, Gorochov, Novák, Solovjov, Višněvskij, Ščadilov, Akišin - Komarov, Pestunov, Ovečkin - Kvapil, Gorovikov, Gynge - Koňkov, Soin, Tolpeko - Volkov, Cvetkov, Kokarev. Trenér: Olegs Znaroks.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Oystrick, Krejčík, Chára, Porseland, Mikuš, Hunkes - Voráček, Christensen, Danielsson - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Hossa, Surový, Bartečko - Řepík, Karamnov, J. Svoboda. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52