Německo - Slovensko 2:3Slováci udolali Němce. Obrat zařídil Záborský

44. Kink 2 : 1
46. Záborský 2 : 2
53. Záborský 2 : 3

Helsinky

Slovenští hokejisté si na mistrovství světa připsali druhou výhru, když v pondělním utkání skupiny B porazili v Helsinkách Německo 3:2. Svěřenci Vladimíra Vůjtka sice ještě na začátku třetí třetiny prohrávali 1:2, zásluhou dvou branek Tomáše Záborského však stav otočili.

Slovenský útočník Tomáš Záborský slaví gól proti Německu.

Aktivněji začalo Německo a v páté minutě se tým kanadského kouče Pata Cortiny radoval z vedení. Střelu Nikolaie Goce tečoval ze vzduchu Wolf a český sudí Fraňo se Švýcarem Reiberem si u videorozhodčího ověřili platnost branky. Slováci měli šanci na vyrovnání v 19. minutě, ale dva pokusy Ölveckého vyrovnání nepřinesly.

Další možnost měl znovu Ölvecký, ale při samostatném úniku ztroskotal na Zeppovi. Na druhé straně dorážel před Staňou Tripp a za Slovensko zahrozili Surový a Šatan.

V 34. minutě už bylo vyrovnáno, když se prosadil z dorážky Bližňák. Rychle odpovědět mohl Schütz, na stranu Vůjtkova výběru zase mohli strhnout vedení Bartek, Surový a v přesilovce Šatan.

Záborský otočil stav

Němci se znovu dostali do vedení ve 44. minutě, kdy ujel Kink a bekhendem překonal Staňu. Za tři minuty ale odpověděl Záborský, který po Mihálikově přihrávce prostřelil z mezikruží Zeppa mezi betony.

Vzápětí trefil Sekera tyč a v 53. minutě už se Slováci dočkali, když se před brankou zorientoval kanonýr Záborský. V poslední minutě mohl vyrovnat při Jurčinově vyloučení Ullmann, to se mu však nepodařilo. Německo tak má po třech odehraných utkáních na kontě pouze jeden bod.

Mistrovství světa v ledním hokeji, skupina B:
Německo - Slovensko 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. M. Wolf (N. Goc, Gogulla), 44. Kink (Tripp, Kohl) - 34. Bližňák (Sersen), 46. Záborský (Mihálik, Kukumberg), 53. Záborský (Miklík, Kukumberg). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Reiber - Arm (oba Švýc.), Dědulja (Běl.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 5078.
Německo: Zepp - Ehrhoff, Hördler, N. Goc, M. Müller, Baxmann, Ankert, Kohl - Rankel, M. Goc, Schütz - M. Wolf, Ullmann, Gogulla - Tripp, Kink, Y. Seidenberg - Mauer, Hager, Greilinger - Noebels. Trenér: Pat Cortina.
Slovensko: Staňa - Mezei, Sekera, Sersen, Ďaloga, Vydarený, Jurčina, Mihálik - Kopecký, Bližňák, Radivojevič - Šatan, Stümpel, Hudáček - Miklík, Kukumberg, Záborský - Bartek, Ölvecký, Surový. Trenér: Vladimír Vůjtek.