1. FC Heidenheim 1846 - 1899 Hoffenheim 2:3Obránce Kadeřábek pomohl Hoffenheimu gólem k obratu a vítězství na hřišti nováčka

Fotbalový obránce Pavel Kadeřábek pomohl v 2. kole německé ligy Hoffenheimu gólem k obratu a vítězství 3:2 na hřišti nováčka z Heidenheimu. Bývalý český reprezentant se v bundeslize trefil poprvé od loňského září. Leverkusen zvítězil v Mönchengladbachu 3:0, v jehož dresu se na rozdíl od debutu neprosadil Tomáš Čvančara.

Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu právě vstřelil gól.

Heidenheim dostal už po čtvrt hodině hry výhodu pokutového kopu, kterou však Beste nevyužil. Stejný hráč však ve 26. minutě otevřel prvním bundesligovým gólem v klubové historii skóre a po necelé hodině hry přihrál Pieringerovi na druhou branku.

Hosté se v závěru nadechli k obratu a 13 minut před koncem snížili zásluhou Beiera. Za další tři minuty se ve vápně dostal k dorážce sváteční střelec Kadeřábek a vyrovnal. Hoffenheim poté dokonal obrat, když videorozhodčí viděl v pokutovém území domácích faul a nařízenou penaltu proměnil v 90. minutě Kramarič.

Leverkusen v Mönchengladbachu herně celé utkání dominoval a do vedení šel už po 18 minutách. Po přímočaré akci se hlavou trefil Boniface, pro nějž to byla první branka v dresu Bayeru od letního přestupu ze Saint Gilloise. Leverkusen pak přidával jednu šanci za druhou, bývalý hráč Borussie Xhaka krásnou střelou vedení hostí zdvojnásobil, ale videorozhodčí ho o výstavní trefu obral kvůli předcházejícímu ofsajdu Taha. K ojedinělé šanci se domácí dostali krátce před pauzou, ale Čvančarovi tentokrát chyběl krok, aby navázal na dva góly z minulého utkání s Augsburgem.

Naopak v nastavení prvního poločasu se po standardní situaci prosadil Tah po asistenci Hofmanna, který v létě přestoupil do Leverkusenu právě z Mönchengladbachu, a od místních fanoušků musel celý zápas snášet pískot. Krátce po pauze Boniface přidal svou druhou branku a stanovil konečné skóre. Adam Hložek v dresu vítězů nastoupil až v 81. minutě.

Union Berlín zvítězil i přes dlouhé oslabení na hřišti Darmstadtu 4:1. Poprvé se v základní sestavě objevil obránce Gosens, který v létě přestoupil do německé metropole z Interu Milán a vstřelil dvě branky. Union hrál už od 21. minuty bez dvakrát napomínaného Aaronsona.

Dortmund překvapivě ztratil na hřišti Bochumi, kde remizoval 1:1. Domácí poslal v prvním poločase do vedení Stöger, za vicemistra odpověděl v druhém dějství Malen.

Freiburg zvítězil doma nad Brémami 1:0 díky brance střídajícího Philippa. Bývalý hráč Werderu překonal brankáře Pavlenku dorážkou v šesté minutě nastavení. Brémy jsou tak po debaklu s Bayernem 0:4 z úvodního kola v tabulce poslední.

Druhou výhru přidal Wolfsburg, jenž díky dvěma brankám Winda zvítězil v Kolíne nad Rýnem 2:1. Dánský útočník vstřelil všechny čtyři branky svého týmu v sezoně. Václav Černý nastoupil v dresu vítězného týmu v základní sestavě a odehrál 85 minut.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:
Bochum - Dortmund 1:1 (13. Stöger - 56. Malen)
Darmstadt - Union Berlín 1:4 (24. Mehlem - 4. a 35. Gosens, 39. Behrens, 65. Doekhi)
Freiburg - Brémy 1:0 (90.+6 Philipp)
Heidenheim - Hoffenheim 2:3 (26. Beste, 59. Pieringer - 77. Beier, 80. Kadeřábek, 90. Kramarič z pen.)
Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 1:2 (55. Waldschmidt - 62. a 73. Wind),
Mönchengladbach - Leverkusen 0:3 (18. a 53. Boniface, 45.+6 Tah)